Ana SayfaGenelInstagram bu hafta platformuna NFT'ler ekleyecek!

Instagram bu hafta platformuna NFT’ler ekleyecek!

Söz verildiği gibi NFT’ler yakında Instagram platformuna geliyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamanın bu hafta kullanıcıların profillerinde değiştirilemez tokenleri göstermeleri için bir yol test etmeye başlayacağını söyledi. İşte detaylar.

“Yalnızca meta veri deposu ve Reality Labs çalışmalarımızda değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT’ler için derlemeye başlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. Zuckerberg, Facebook’ta yaptığı bir paylaşımda: “İçerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin NFT’lerini gösterebilmeleri için dijital koleksiyon ürünlerini Instagram platformunda test etmeye başlıyoruz” dedi. Benzer bir özellik yakın gelecekte Facebook’a geliyor ve Meta, Messenger ve WhatsApp gibi diğer uygulamalar da NFT’leri etkinleştirmeyi düşünüyor. Ayrıca çalışmalarda, insanların artırılmış gerçeklik kullanarak Instagram Hikayelerinde 3D NFT’leri görüntülemesi için bir yol da sunulacak.

Instagram bu hafta platformuna NFT'ler ekleyecek!

Zuckerberg, bu özelliğin Spark AR üzerine inşa edileceğini ve kullanıcıların “dijital sanatı fiziksel alanlara yerleştirmesine” izin vereceğini söyledi. Instagram başkanı Adam Mosseri, NFT entegrasyonlarının nasıl çalışacağına daha fazla ışık tuttu. Kullanıcılar oluşturdukları veya satın aldıkları NFT’leri kendi özet akışlarında, Hikayelerinde ve mesajlarında paylaşabilecekler. ABD’de sınırlı sayıda kişi, başlangıçta bu özelliklere erişebilecek.

Mosseri ayrıca, NFT’ler ve blok zinciri gibi Web3 teknolojisinin arasındaki kopukluğa da değindi. “Küçük başlamamızın nedenlerinden biri, topluluktan öğrenebileceğimizden emin olmak istememiz” ifadelerini kullandı. “Merkezi bir platform olmamıza rağmen, bu dağıtılmış güven ve dağıtılmış güç ilkelerini nasıl kucaklayacağımızdan emin olmak istiyoruz.”

Mosseri, kullanıcıların Instagram’da “dijital bir tahsilat yayınlama veya paylaşma ile ilgili” herhangi bir ücret ödemesine gerek olmayacağını söyledi. Duyurusunda, NFT’lerin bir dizi içerik oluşturucunun platformda geçimini sağlaması için bir yol sağlayabileceğini öne sürdü.

Microsoft, sorunlu Windows 11 güncellemesini geri çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting