Ana sayfa Sosyal Medya Instagram COVID-19 için düğmeye bastı!

Instagram COVID-19 için düğmeye bastı!

Popüler sosyal medya platformu Instagram COVID-19 salgını için düğmeye bastı. Uygulamada coronavirus için bir çok değişiklik yapılıyor.

Çin’den dünyaya yayılan ve 470.000’den fazla kişiye bulaşan coronavirus, herkesi tedirgin etmiş durumda. Dev firmalar ve sosyal medya platformları coronavirus için her geçen gün yeni çözümlerini tanıtmaya başlamıştı. Bu sürece şimdi de Instagram COVID-19 için yaptığı değişiklikler ile dahil oldu.

Coronavirüs pandemi Facebook’u da kötü etkiliyor!

Instagram iOS ve Android platformlarında alacağı coronavirus güncellemesi ile aşağıdaki özelliklere sahip olacak.

  • Instagram, Arama’ya daha fazla eğitim kaynağı dahil edecek.
  • Doğru bilgileri tanıtmak için gönderilere ve hesaplara işaret eklenecek.
  • Güvenilir bir sağlık kuruluşu tarafından yayınlanmadığı sürece COVID-19 hesaplarını önerilerden kaldırılacak.
  • Daha fazla ülkede bağış etiketini kullanıma sunmak ve insanların destekleyecek ilgili kâr amacı gütmeyen kuruluşlar bulmalarına yardımcı olunacak.
  • Sosyal Uzaklaşma uygulayanların “Evde Kal” etiketi kullanarak başkalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için paylaşılan bir hikaye oluşturma özelliği eklenecek.
  • Görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarınızla Instagram’a göz atmanın yeni bir yolunu başlatma özelliği sisteme dahil edilecek.

Instagram COVID-19

Instagram’da coronavirus veya COVID-19 terimleri arayan kullanıcılar artık bunları Dünya Sağlık Örgütü’nün kaynaklarına ve yerel sağlık bakanlıklarına bağlayan eğitim mesajlarını görecek. Yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmak için coronavirus hesapları, hesap önerilerinden kaldırılacak.

Bilgi kirliliğini engelleyerek doğru bilginin yayılmasını sağlayacak olan sosyal medya devi, bugünden itibaren bu özellikler ile mobil platformlardaki uygulamalarını güncelleyecek.

Lütfen bu süreçte siz de kaynağı belli olmayan bilgileri sosyal medya platformları üzerinden paylaşmayın. Özellikle tamamen uydurma olan WhatsApp ses kayıtlarını da lütfen paylaşmaktan vazgeçin. Ses kaydı gibi bu tip şeylerin kaostan beslenen insanların uydurmaları olduğunu unutmayın.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler