Ana sayfa Haber Coronavirüs pandemi Facebook'u da kötü etkiliyor!

Coronavirüs pandemi Facebook’u da kötü etkiliyor!

Coronavirüs pandemi nedeniyle çok sayıda ülke vatandaşlarına evde kalmalarını öneriyor. Bu durum internet servis sağlayıcılarını zor durumda bırakabilir.

Giderek daha fazla ülke, coronavirüs pandemi nedeniyle yayılmanın önlenmesi amacıyla nüfusun evde kalmasını emrediyor. Hatta çoğu ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İnsanların evde olmaları nedeniyle internet hızında yavaşlama olduğundan dolayı internet hizmet sunucuları yeni zorluklarla karşı karşıyalar. YouTube, Netflix ve diğer birkaç önemli video ve film hizmeti veren şirketler, Avrupa genelinde İnternet sıkışıklığının önlenmesi amacıyla akışlarının kalitesini ayarladı.

Facebook’da coronavirüs pandemi nedeniyle hizmet kalitesi ve güvenlik noktasında bir takım açıklamalarda bulundu. Facebook, coronavirüs salgını sırasında eşi görülmemiş trafik kaydeden şirketlerden biri. Facebook, Messenger ve WhatsApp, evdeyken arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurmak isteyen kişiler için hayati uygulamalar haline geldi. Bu nedenle Facebook, COVID-19 salgını sırasında hizmetlerinin güvenilirliğini korumaya çalıştığını açıkladı.

Facebook videoların kalitesini düşürecek!

Facebook tarafından yapılan açıklamada “Bu acil durum sırasında, uygulamalarımızı hızlı, istikrarlı ve güvenilir tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hizmetlerimiz, Olimpiyatlar veya Yılbaşı Gecesi gibi etkinliklerde ani artışlara dayanacak şekilde inşa edildi. Ancak, bunlar nadiren olur ve bu tarz organizasyonlara hazırlanmak için çok zamanımız var. Coronavirüs pandemi sırasında kullanım artışı sektörde benzeri görülmemiş bir şey ve neredeyse her gün kullanım miktarında artışlar yaşıyoruz.” denildi. Şirketi zorlayan tek şey artan internet trafiği değil elbette. Şirket çalışanlarının çoğunu evden çalışması yönünde motive ediyor. Bu da istikrarı korumayı zorlaştırıyor.

Kirin 820, Snapdragon 765G’yi alt etti!

Coronavirüs pandemi ile başa çıkabilmek adına Facebook’da bazı bölgelerde Instagram ve Facebook videolarında geçici olarak kalite düşüşü yaşanacağını açıkladı. Ayrıca, şirket önümüzdeki aylarda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu test ediyor ve bu konuda yoğun hazırlık yapıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler