Google Podcasts artık iOS’te kullanılabilir durumda!

Google podcasts

ABD’li şirket sonunda Google Podcasts uygulamasını iOS’ta yayınladı. Bu hizmet özellik bakımından şimdiye kadar yapılmış en zengin uygulama olabilir.

Yeni uygulama kullanıcı arayüzünde üç yeni sekmeye sahip. İlk giriş sekmesi, abone olduğunuz tüm podcast’leri görebileceğiniz bir alan. Üstünde ve altında tüm bölümlerin ters kronolojik bir listesi yer alıyor. (Yeniden eskiye.)

 

Google Podcasts 1

Bir sonraki sekme arama için ve burada tüm Google Podcasts içeriklerini çeşitli kategorilere göre sıralanmış olarak görebilirsiniz. Öneriler, dinleme alışkanlıklarınıza göre sıralanmaktadır.

Google Podcasts 2

Son olarak, mevcut sıranızı, indirmelerinizi, geçmişinizi görebileceğiniz ve aboneliklerinizi yönetebileceğiniz Etkinlik sekmesi mevcut.

Google Podcasts 3 Google Podcasts 4

En sağ tarafta bulunan Google Podcasts ayarları, otomatik indirme ve otomatik silme tercihlerinizi ve bildirim ayarlarınızı yapmanızı sağlar.

Google Podcasts 5

Uygulamanın Şimdi Yürütülüyor ekranı da güncellendi. Burada, artık tüm iyi podcast uygulamalarının sahip olması gereken sessize alma, kırpma, çalma hızınızı değiştirme seçeneğiniz var. Ne yazık ki, bu özellikler uygulamamızın eski halinde tam olarak düzgün çalışmıyordu. Oynatmanın bozuk bir kayıt gibi kekelemesine veya takılarak işlemesine neden oluyordu. İşe yaradığında bile, özellikleri kullandığımız diğer podcasting uygulamaları kadar etkili bir şekilde çalışmıyordu.

Google Podcasts 6 Google Podcasts7

Samsung Galaxy A71 5G fotoğrafları sızdırıldı!

Uygulama ayrıca bir uyku zamanlayıcısına sahiptir ve sırada başka öğeler olsa bile geçerli bölüm sona erdiğinde oynatmayı kapatmanızı sağlar.

Google Podcasts 8

Bununla birlikte, iyi bir podcasting uygulaması için gerekli olduğunu düşündüğümüz bazı şeyler hala Google Podcasts uygulamasında mevcut değil. Örneğin uygulamada hala bölüm desteği yok. Giderek daha fazla podcast uygulaması, uzun bölümleri atlayabilmemize olanak sağlayan bölüm içi bölüm biçimini benimsiyor. Burada bu özellik ne yazık ki mevcut değil.

Rekabet edebilir mi?

Bu gibi bir kaç sorunların dışında bu Podcasts uygulaması podcast tüketimi için oldukça kullanılabilir bir uygulama. Android uygulaması da yeni iOS uygulamasıyla aynı kullanıcı arayüzüne sahip olacak şekilde güncellendi, ancak güncelleme henüz Android cihazları için yayınlanmadı.

Google Android markette bulunmasa da İOS’ta, hepsi Google Podcasts uygulamasından daha iyi olan Overcast, Castro ve Apple Podcasts uygulamaları var. Bu açıdan bakıldığında Google’ın bu hamlesi iyi bir çaba olsa da, yine de iOS’te rekabette avantajlı konuma geçmesi için çok daha iyi olması gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir