Ana SayfaGenelInstagram çöktü mü? Hesaplar neden askıya alındı?

Instagram çöktü mü? Hesaplar neden askıya alındı?

Geçtiğimiz gün pek çok Instagram hesabı aniden askıya alındı. Bazı fenomenler sadece saniyeler içerisinde milyonlarca takipçi kaybetti. İşte detaylar.

Instagram çöktü mü? Hesaplar neden askıya alındı? Günümüzde en popüler sosyal medya uygulamasının Instagram olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Özellikle de Facebook’un orta yaş grubu tarafından işgal edilmesinden sonra gençler büyük oranda Instagram kullanmaya başlamışlardı.

Instagram bir sonraki özelliği ile tepki çekebilir!

Son dönemde TikTok da önemli bir platform haline geldi. Fakat genele baktığımızda Instagram’ın TikTok’tan çok daha fazla kullanıcıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hali hazırda Türkiye’de milyonlarca kişinin Instagram hesabı bulunuyor. Dün Instagram’da oldukça ilginç gelişmeler yaşandı. Meta’nın dev sosyal medya ağı bir anda çöktü. Pek çok kişi hesabına erişemedi. Meta hızlı bir şekilde açıklama yaparak duruma müdahale ettiklerini belirtti.Instagram uygulaması çöktü!

Instagram çöktü mü? Hesaplar neden askıya alındı?

Kısa süre sonra milyonlarca hesabın askıya alındığı ortaya çıktı. Meta askıya alınan hesapların bot hesaplar olduğunu açıkladı. Lakin kısa bir süre sonra pek çok gerçek kullanıcı da hesaplarının askıya alındığı hakkında forumlarda açıklama yapmaya başladı.

Instagram sohbetlerde alışveriş yapılabilecek!

Meta gerçek hesapların neden askıya alındığına ilişkin bir açıklamada bulunmadı. Saatler sonra askıya alının bazı gerçek hesaplar tekrardan açıldı. Lakin hala milyonlarca gerçek hesaba erişim sağlanamıyor. Meta’nın neden böyle bir şey yaptığı, ya da Instagram’daki bu olaya neyin sebep olduğu henüz netleşmiş değil. Herkes Meta cephesinden gelecek olan tatminkar bir açıklamayı bekliyor.

Twitter, Musk’ın devralması ardından sorunlarla karşı karşıya!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting