Ana sayfa Sosyal Medya Facebook ve Instagram neden çöktü?

Facebook ve Instagram neden çöktü?

Facebook ve Instagram neden çöktü? sorusu bugün Facebook cephesi tarafından yanıt buldu. Bakalım popüler sosyal medya platformları neden çökmüş?

Dünya genelinde dün akşam saatlerinde Facebook ve Instagram beklenmedik bir şekilde çökmüştü. Bu iki platforma girmek mümkün olsa da, platformlarda yer alan fotoğraflar bir türlü yüklenmiyordu. Bu hatanın ilk olarak Cloudflare sunucularından kaynaklandığı düşünülmüş ancak kısa bir süre sonra sorunun Facebook merkezli olduğu anlaşılmıştı.

Bugün milyonların merakla beklediği Facebook ve Instagram neden çöktü? sorusuna Facebook cephesinden yanıt geldi. Facebook; rutin bakım işlemleri gerçekleştirirken fotoğraf ve video yüklenmesini ve görüntülenmesi bozacak bir kod denemesi yapmış. Denenilen bu kodu eski haline çevirmek ise baya vakit almış.

Facebook ve ABD arasında kripto para krizi çıktı!

Facebook’un hangi kodu denediği ise henüz bilinmiyor. Ancak tahminler Facebook’un yeni tasarıma geçmek için denemelere başladığı ve beklenmedik bir şekilde kodların çakıştığı için platformların çöktüğü yönünde.

Bu çökme olayından Facebook ve Instagram’ın yanında WhatsApp da payını almıştı. WhatsApp’ta da fotoğraf ve video gönderim işlemi yapılamıyordu. Bugün ise bu üç platformdaki sorunlar çözülmüş gibi görünüyor.

Facebook ve Instagram neden çöktü

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler