Ana SayfaAkıllı TelefoniGlass fiyatı netleşti! Apple sen ne yaptın?

iGlass fiyatı netleşti! Apple sen ne yaptın?

Apple’ın önümüzdeki yıl ya da 2024’de satışa sunmayı planladığı akıllı gözlüğü için ilk fiyat tahminleri ortaya çıkmaya başladı. Peki iGlass kaç TL’den satılacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iGlass fiyatı netleşti! Apple sen ne yaptın? Son günlerde Apple’ın yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdiği söylentileri ortaya atıldı. Aslında bu söylentiler uzun bir süredir teknoloji gündemini meşgul ediyordu. Fakat yeni ortaya çıkan raporlar, Cupretino merkezli şirketin bu konuda ciddi adımlar attığını da ortaya koyuyor.

Apple Glass fiyatı

Peki Apple’ın yeni gözlüğü nasıl bir etiket fiyatına sahip olacak? Öncelikle şunu belirtelim. Şu aralar gündemde olan gözlük bir dönem Google’ın çıkardığı AR tabanlı gözlüğe benzemiyor. Onun yerine VR ve AR teknolojilerini harmanlayan yeni bir gözlükten bahsediliyor.

Apple Glass fiyatı

iGlass fiyatı netleşti! Apple sen ne yaptın?

Apple’ın yeni nesil akıllı gözlüğü AR ve VR teknolojilerini kombine ediyor. Şimdilik Apple’ın nasıl birşey üzerinde çalıştığı belli değil. Fakat gözlük üzerinde çok sayıda kamera ve LIDAR sensörünün kullanılacağı söyleniyor.

Apple Glass fiyatı

Zaten Apple logolu bir ürünün ucuz olmasını beklemiyorduk. Fakat Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlüğü için istenen miktar da hayli absürt diyebiliriz. Sızdırılan raporlara göre yeni Apple gözlüğünün fiyatı ortalama 3000 dolar olacak. Bu da gözlüğün ülkemizdeki fiyatının 50.000 TL civarında olacağı anlamına geliyor. Evet yanlış okumadınız 50.000 TL.

Böyle bir gözlüğü ülkemizde alabilecek kişi sayısının hayli kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu gözlüğün ne zaman çıkacağı şimdilik belli değil.

Microsoft Teams yeni özelliğini duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting