IDEF’te SEYİT çıkartması

SEYİT

İlk kez IDEF 2023’te ön tanıtımı yapılan yeni SEYİT 4×4 ve 6×6 araçlar, 8×8 araçlarda olduğu gibi farklı şekillerde konfigüre edilebiliyor.

SEYİT, zırhlı ve zırhsız olmak üzere iki farklı tip kabine sahip ve araçlar zorlu arazi koşullarında görevlerini icra edebilecek şekilde tasarlandı. 4×4 araçlarda 10 ton, 6×6 araçlarda ise 16 tona kadar yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ve 5200 mm’den 7800 mm’ye kadar faydalı şase alanını bulunuyor.

Yüzde 60 dik eğim tırmanabilme ve 1 metre derinlikteki sudan geçebilme kabiliyetine sahip araçlar aynı zamanda (-32) dereceden (+55) dereceye kadar zorlu çevre sıcaklıklarında görevlerini icra edebiliyor ve 750 kilometre menzile sahip.

SEYİT

Anadolu Savunma’nın fuarda sergilediği SEYİT 8×8 Çift Kabin Taktik Tekerlekli modeli, aynı zamanda Aselsan tarafından geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine sunulan Alçak İrtifa Radar Sistemi Projesinde tercih edilen araç olma özelliğini taşıyor.

435 beygir motor ve 7 ileri otomatik şanzıman bulunan 43 ton taşıma kapasiteli araç, bağımsız süspansiyonu, muharebe yükünde %60 dik eğim tırmanma kabiliyeti ve 1 metre derinlikte sudan hazırlıksız geçme yetkinliği ile her türlü zorlu arazi şartlarında çalışabiliyor.

SEYİT

Aracın üzerinde, Anadolu Savunma Ar-Ge mühendisleri tarafından Aselsan ile yakın iş birliği içerisinde ve son kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda iç tasarımı terzi işi yaklaşımı ile geliştirilen çift kabin yer alıyor.

Zırhlı tek ve çift kabin versiyonları da bulunan SEYİT 8×8’in tek kabinli versiyonu da çift kabinli versiyon gibi yine Aselsan tarafından geliştirilen Yüksek Frekanslı Elektronik Taarruz Sistemi projesinde tercih edilmişti.

TikTok da Twitter’a rakip oluyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir