Ana SayfaGenelToyota elektrikli araçlar için yeni patentini aldı

Toyota elektrikli araçlar için yeni patentini aldı

Elektrikli bir araçta manuel şanzıman fikri, mevcut elektrikli araç modelleri(EV) yalnızca otomatik şanzımanla geldiğinden, şu anda uzak bir düşünce gibi görünüyor. Toyota bu durumu tersine çevirmeye hazırlanıyor.

Bununla birlikte, Japon otomobil üreticisi Toyota tarafından yakın zamanda yapılan bir patent başvurusu, şirketin EV’ler için manuel şanzıman fikriyle uğraşıyor olabileceğini gösteriyor.

Toyota

Teslarati’nin yakın tarihli bir raporuna göre Toyota, elektrikli araçlarda kullanılacak manuel şanzıman için çok sayıda patent başvurusu yaptı. Önerilen Toyota sisteminde, elektrikli araçların sürücünün istediği zaman manuel şanzımana geçmesini sağlayacak sözde debriyaj pedalı ve sözde vites değiştirme kullanıldığı anlaşıldı.

Halen manuel şanzımanlı içten yanmalı arabalarına bağlı olabilecek birçok mevcut EV kullanıcısı var. Birincisi, manuel şanzımanın ilgi çekici doğası, bazı sürücüleri manuel şanzımanın zorlu hayranları haline getirdi. Bununla birlikte, Toyota modelini bir EV’de gerçekleştirmek için bir miktar yenilik gerekecek. Patent başvurusu, çıkışı geleneksel içten yanmalı bir araca göre modelleyen bir motor kontrol cihazını göstermektedir. Bu bileşenin çalışma mekanizması, elektrikli araçlarda sözde manuel şanzıman olarak adlandırılabilecek gelişmenin merkezinde yer almaktadır.

Toyota

Manuel şanzıman mekanizmasının optiği şu anda çok ayrıntılı olmasa da, gerçeğe dönüştüğünde bazı manuel şanzıman meraklılarını bu tür EV’lere çekmek zorunda. Toyota’nın EV’ler için manuel şanzıman modelinin araştırma ve geliştirmeye para yatırıp yatırmayacağını görmek için parmaklarımızı çapraz tutmamız gerekiyor.

Teknolojide gelecek hafta 14/20 Şubat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting