Huawei yavaş yavaş kabuğunu kırıyor

Huawei nova 8i resmi render görüntüleri sızdırıldı

Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei yavaş yavaş mobil pazar için harekete geçmeye başladı. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Huawei yavaş yavaş kabuğunu kırıyor. Çok değil 2 sene öncesine kadar akıllı telefon pazarında liderliğe oynayan Huawei şimdilerde var olmak ile yok olmak arasındaki o ince çizgide gidip geliyor. Hatırlanacağı üzere ABD, Çinli üreticiye 5G yüzünden cephe almış ve pek çok ambargo uygulamıştı. Bu ambargoların en ağırı ise Google servislerinin Huawei modellerinden çıkarılması oldu.

Google servisleri Huawei modellerinden çıkarılınca iş tamamen değişti. Çünkü kullanıcılar Google olmadan Huawei cihazlarını kullanmada fazlasıyla zorlanıyorlardı. Peki ne oldu? Huawei’nin Avrupa ve Amerika’daki pazar payı hızla azaldı.

Ardından Asya pazarında da düşüşe geçen Huawei, hızlı bir kan kaybı yaşadı. Sonuç olarak Huawei 2021’i kabuğuna çekilmiş bir halde geçirdi.

Huawei, akıllı telefon 'tahtına' geri dönmeyi hedefliyor!

Huawei yavaş yavaş kabuğunu kırıyor

Görünen o ki Huawei kabuğunu yavaş yavaş kırmaya başlıyor. Zira Çin kaynaklı bazı haber siteleri Hıuawei’nin önümüzdeki süreçte bir dizi model tanıtacağını iddia ediyor. Üstelik bu modeller Avrupa’da da satışa sunacak.

Elbette burada önemli olan satışa çıkacak olan telefonların Avrupa’da ne derece başarılı olabileceği. Bunu da zaman gösterecek. Fakat şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Huawei’nin Google desteğinden mahrum olan HarmonyOS ile ne kadar başarılı olabileceği büyük bir soru işareti.

VTM Bloodhunt sistem gereksinimleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir