Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei işletim sistemi Android'i ezip geçebilir

Huawei işletim sistemi Android’i ezip geçebilir

Henüz yeni olmasına rağmen oldukça iyi bir başarı gösteren Huawei işletim sistemi, Android’i ezip geçme ihtimaline sahip. İşte merak edilen tüm detaylar. 

Küresel çapta en büyük 2 akıllı telefon üreticisi olarak bilinen Huawei, işletim sistemi ile de önemli bir başarı yakalamak istiyor. Bu konuda adımlarını yavaş yavaş atan Huawei şirketi, özellikle ABD ile arasındaki problemlerden sonra hızlanmaya başladı.

Yapılan bazı çalışmalar; Huawei akıllı telefon firmasının, beklenenden çok daha hızlı büyüyerek “Android işletim sistemini” geride bırakabileceğini söylüyor. Bu durum her ne kadar imkansız gibi görünse bile ilerleyen vakitlerde mümkün olabilir. Şirket bunun bazı işaretlerini verdi.

Huawei akıllı telefon sistemleri hızla gelişiyor

Financial Times tarafından yapılan bir araştırmaya göre Huawei, kısa bir süre içerisinde kendisini düzeltebilir. Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemine erişim hakkı bulunmayan Huawei, bildiğiniz üzere kendi işletim sistemini kendisi kurmuştu.

Huawei işletim sistemi

Firma; Android’e karşılık olarak HarmonyOS platformunu devreye geçirdi. Elbette sadece bununla kalmak yeterli değildi. Huawei Mobil Servisleri, Google şirketinin mobil servislerine karşı olarak üretildi. Bütün bunların sonucunda Huawei büyük oranda bağımsız hale geldi. 

Şirketin yönetim kurulu tarafından da açıklandığına göre dünya yeni açık bir sistem arıyor ve HarmonyOS buna cevap verebilecek güce sahip. Şirketin küresel çapta hedefleri mevcut. Firma bu yeni işletim sistemi ile birlikte bütün dünyada en aktif kullanılan sisteme sahip olmak istiyor.

Bugüne kadar hem Google hem de diğer kuruluşlar bunu pek ciddiye almadı. Ancak görünüşe göre Huawei adeta gümbür gümbür geliyor. Sizce şirket tarafından üretilecek yeni bir işletim sisteminin Android’i geçme ihtimali var mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Ben artık bqazı şirketlerin bu saçma sapan zorunlu kıldığı yaptırımlardan artık son bulmasını istiyorum. Sonuçta dünya da herkes para babası değil. Gücümüzün yeteceği şekilde teknolojinin ilerlemesini istiyoruz. Yazınızı sıkılmadan usanmadan okudum başarılar diliyorum. (linki kaldırmazsanız çok memnun olurum)

  2. android yazılım gelecekmi gelmeyecekmi diye düşünürken harmony os ha bire reklam verecek al birini vur ötekine amg keşke ikiside iflas etse bu yol yol değil. adam akıllı işletim sistemi nokia kendi işletim sistemi ve vindows bunlarda günceleme yok sistemleri sınırsız.

  3. Huawei’nin gelişimi ABD teknoloji devlerini ürküttü. Boğmak için çabalıyorlar. Kötü komşu mal sahibi yar diye düşünüyorum. Huawei dönüşü olmayan bir yapılanmaya girdi. Başaracağını düşünüyorum.

  4. Google’ın Android i bir rakip istiyordu, rakip olabilirse, piyasaya cevap verebilirse, her telefona kurulabilmesi, okuyarak yapılabilecek basitliği olacak, ucuz olacak. Kısaca, Hayata girmeden, hedef kitlesini iyi seçip, iyi hizmet verirse neden olmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU