Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei Android Q Beta programına geri alındı! Peki, Çin karşılığında ne verdi?

Huawei Android Q Beta programına geri alındı! Peki, Çin karşılığında ne verdi?

ABD ile Çin arasındaki buzlar yavaş yavaş erimeye başladı. Huawei Android Q Beta programına tekrardan alındı. Peki, Çin karşılığında ne verdi?

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki ekonomik savaş bir anda ulusal güvenlik meselesine evrilmiş ve burada kurban Huawei seçilmişti. Altyapısını Huawei’ye emanet eden Amerika, daha sonra Çinli firmanın arka kapı muhabbeti ile verileri Çin’e aktardığını dile getirmişti. Daha sonra Huawei’nin Android lisansını elinden alıveren Amerika, daha sonra yaptırımlarını arttırmıştı. Bu süreçte; Intel, Qualcomm, ARM, Wi-Fi Alliance ve SD Association Huawei’ye cephe almıştı.

Huawei işletim sistemi ne zaman gelecek?

Kendi işlemcisini, microSD kartı ve Android işletim sistemini kullanamayacak olan Huawei, piyasadan silinme noktasına gelmişti. Bu yaptırımların ardından Çin muhtemelen geri adım atmış olacak ki, Amerika da yaptırımlarını bugün yavaş yavaş geri çekmeye başladı. Bugün Huawei Android Q Beta programına geri alındığı bilgisi paylaşıldı. Bu da Huawei’nin Android lisansını geri alacağı anlamına geliyor.

Çin karşılığında ne verdi?

Amerika’nın kolay kolay geri adım atmayacağını ve teknolojik tüm patentleri elinde bulundurduğu için bir firmayı anında piyasadan silebileceği açıkça ortada. Amerika keyfine Huawei’ye eski gücünü kazandırmaz. Kapalı kapılar arkasında Çin’in çok fazla şeyden taviz verdiği ortada. Ancak bunlar açıklanmayacağı için bu konu hep sırrını koruyacak.

Huawei Android Q Beta

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler