Huawei elektrikli otomobil için harekete geçti

Huawei, 9010 adında 3nm Kirin yonga setine sahip olacak

Çin’in teknoloji alanındaki öncü ismi Huawei elektrikli otomobil üretmek için harekete geçti. İşte konu ile ilgili detaylar.

Son dönemde elektrikli otomobiller hayli popüler olmuş durumda. Öyle ki otomobil sektörüyle alakası olmayan isimler de elektrikli otomobil üretmek için harekete geçtiler.

Geçtiğimiz günlerde Apple, elektrikli otomobil için kolları sıvadığını açıklamıştı. Hatta Apple üretim için Kia ile anlaştığını da belirtti. Yani 2024 yılında yollara çıkması planlanan Apple markalı otomobilin Kia tarafından üretileceğini söyleyebiliriz.

Peki ya teknoloji sektöründeki diğer isimler? Çin’den sızdırılan bilgilere göre Apple haricinde Huawei de elektrikli araçlar için harekete geçmiş durumda.

Huawei elektrikli otomobil için harekete geçti

Çin kaynaklı bilgilere göre Huawei şu sıralar elektrikli otomobillerle ilgili araştırmalar yapıyor. Hali hazırda pek çok isim ile irtibatta olan Huawei’nin çalışmalarını gizli olarak sürdürmesinin nedeni ise Amerika.

Malum ABD şu aralar Huawei ne yapsa orada bitiyor. Çinli üretici üzerine pek çok ambargo uygulandığı için bazı geliştirmeleri yapmak fazlasıyla zor oluyor.

Bu durumun farkında olan Huawei de bazı çalışmaları çok fazla basına sızdırmadan yapmanın peşinde. Eğer söylentiler doğruysa Huawei’nin temel hedefi akıllı otomobilini Apple’dan önce yollara çıkarabilmek.

Elbette bu çok da kolay bir olay değil. Malum otomobil üretmek çok farklı iş kolları ile temasta olmayı gerektiriyor. Burada Huawei’nin avantajı olan tek nokta ise Çin’de otomobil üreten pek çok isim olması. Dolayısıyla bu noktada ABD ya da başka ülkelerdeki üreticilere olan bağımlılık azalacaktır.

Realme V11 5G cihazını duyurdu! İşte konu ile ilgili detaylar


Huawei elektrikli otomobil için harekete geçti” için bir yorum

  1. HALBUKİ SON CES 2021’DE ÇOKTAN YAPTI. VISION-S MODELİ. GAYET ERGONOMİK VE ÇİFT SÜSPANSİYONU VAR. ONUN DILINDA 4X4 DE OLMASI CABASI. 0-100KM/S ÇIKIŞ SÜRESİNİ ZATEN SÖYLEMİYORUM ASLINDA 2,350 KİLOGRAM ARABA İÇİN ÇOK AŞIRI İDEAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir