Ana SayfaCep TelefonuHuawei ’den 7.7 mm Kalınlığında Windows Phone 8 İşletim Sistemli Telefon Geliyor!

Huawei ’den 7.7 mm Kalınlığında Windows Phone 8 İşletim Sistemli Telefon Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan CES fuarında birçok akıllı telefon üreticisi yeni modellerini kullanıcılara gösterdi. Bu firmalardan biri olan Huawei önümüzdeki günlerde çok farklı modeller ile karşımıza çıkacak.

CES 2013 fuarında yeni akıllı telefonlarını tanıtan üreticilerin ağırlığı Android işletim sistemi kullanıyor. Bunun önüne geçmek isteyen Microsoft yeni Windows Phone 8 işletim sistemli ürünler için üretici firmalar ile anlaşsa da yeni gelecek ürünler daha hazır değil. Microsoft ile el sıkışan firmalar arasında Huawei’de yer alıyor ve firma önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek MWC 2013’te (Mobile World Congress 2013) yeni Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefonu Ascend W2’yi tanıtacak. huawei-ascend-w2Huawei Ascend W2 4.5 inç HD ekrana sahip olacak. 1 GB belleği üzerinde barındıracak akıllı telefonun 16 GB’da dahili depolama alanı olacak. 2800 mAh’lık batarya ile birlikte gelecek akıllı telefon gelen bilgilere göre 515 dolarlık bir fiyat ile satışa sunulacak. Pazara baktığımızda bu fiyatın Nokia Lumia 920 ve HTC Windows Phone 8X’den daha ucuz olduğunu görüyoruz. Yine bu akıllı telefonlardan daha ince yapıda olacak Huawei Ascend W2’yi şimdiden birçok kullanıcı dört gözle bekliyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU