Ana Sayfa Cep Telefonu Firefox İşletim Sistemli Akıllı Telefonlar Geliyor

Firefox İşletim Sistemli Akıllı Telefonlar Geliyor

Geçtiğimiz dönemde Sony akıllı telefonlarında Firefox işletim sistemini kullanacağını açıklamıştı. Sony’nin yanı sıra başla üreticiler de bu yeni akıllı telefon işletim sistemini kullanacak.

Google’ın Android işletim sisteminin ardından ne kadar büyüdüğünü biliyorsunuz. Modzilla da bu yolu takip ederek Firefox işletim sistemiyle birlikte şirketinin değerini arttırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz dönemde firma akıllı telefon işletim sistemi üzerinde çalıştığının bilgisini hayranlarıyla paylaşmıştı. Bu yeni çıkacak işletim sistemine birçok akıllı telefon üreticisi tarafından olumlu karşılandı. Daha önce Firefox işletim sistemini Xperia akıllı telefonlarında kullanacağını açıklayan Sony’nin yanı sıra Huawei, LG, Alcatel ve ZTE’de bu yeni işletim sistemini önümüzdeki günlerde kullanacaklar.huawei-firefox-os

Bu Yeni işletim sistemiyle birlikte akıllı telefon piyasası karışacağa benziyor. iOS ve Android’in ardından gelen Blackberry 10 platformuna ek olarak önümüzdeki günlerde Ubuntu ve Firefox işletim sistemlerinin çıkmasıyla birlikte rekabet iyice kızışacak. Firefox’ta tarayıcı sektöründe yitirdiği namını bu yeni sektörde tekrar kazanma çabası içerisine girecek.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting