Ana SayfaAkıllı TelefonHTC tekrardan Avrupa pazarına açılmak istiyor

HTC tekrardan Avrupa pazarına açılmak istiyor

Bir dönem akıllı telefon pazarında hayli etkin bir görünüm çizen HTC tekrardan eski günlerine dönmenin hayalini kuruyor. Peki Tayvanlı üretici için bu mümkün mü?

HTC tekrardan Avrupa pazarına açılmak istiyor. Akıllı telefon pazarındaki rekabet gün geçtikçe daha da acımasız bir hal alıyor. Çok değil birkaç yıl önce akıllı telefon pazarında fırtına gibi esen isimler şimdilerde kendi kabuğuna çekilmiş durumdalar.

Bu duruma en yakın örnek ise Huawei diyebiliriz. Gerçi Huawei’nin kendi kabuğuna çekilmesine etken çok farklı olaylar da vardı. Fakat bunların ardında da çeşitli rekabet unsurlarının bulunduğunu söyleyebiliriz.

Salt olarak rekabetten etkilenen isimlerin başında ise HTC, LG ve Sony geliyor.

HTC akilli telefon

HTC tekrardan Avrupa pazarına açılmak istiyor

HTC bir dönem akıllı telefon pazarında ciddi bir pazar hacmine sahipti. Fakat bu hacim gün geçtikçe azaldı ve Tayvanlı üreticinin zor durumda kalmasına neden oldu. Sonuç olarak HTC şimdilerde bölgesel olarak faaliyet veren bir isim haline dönüştü.

Fakat ortaya çıkan son dedikodulara göre Tayvanlı üretici tekrardan eski, ihtişamlı günlerine dönmek istiyor. Bu alanda çeşitli çalışmalar da yürüten HTC’nin önümüzdeki süreçte tekrardan Avrupa pazarına girmesi muhtemel görünüyor. Elbette bu şu anda basit bir söylenti. Gerçekleşir mi yoksa gerçekleşmez mi kestirmek biraz güç. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Sonuçta HTC köklü bir firma. Dolayısıyla geri dönüşü çok da zor olmayacaktır.

Mark Zuckerberg fakirleşti: Servetinin bir bölümü yok oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting