Ana Sayfa Akıllı Telefon HTC akıllı telefon üretmeye devam edecek

HTC akıllı telefon üretmeye devam edecek

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden biri olan HTC, karşılaştığı tüm zorluklara karşın yola devam kararı aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Çok değil, 4 – 5 sene önce akıllı telefon pazarında en çok sevkiyat gerçekleştiren ilk 5 firmadan biri olan HTC, kısa süre içerisinde adeta dibe vurdu. Tayvanlı akıllı telefon üreticisi One M9 modeli ile duraklama devrine girdi. Isınma sorunları yaşayan Snapdragon 810 yonga seti yüzünden HTC’ye duyulan güven azaldı.

Bu süreç içerisinde katı fiyat politikasından geri adım atmayan Tayvanlı üretici, One M9 Plus modelinde ise MediaTek kökenli bir yonga seti kullanarak fanlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

HTC çöküşe rağmen yola devam kararı aldı

Sonraki dönemde bir daha kendisini toplayamayan HTC, geçtiğimiz yıl akıllı telefon bölümü için Google ile masaya oturmuş ve iki dev el sıkışmıştı. Henüz bu anlaşmanın sektöre yansıması net bir şekilde görülmüş olmasa da HTC kendi telefonlarını üretmeye devam ediyor.

2018’de de telefon bölümü yüzünden zarara uğrayan Tayvanlı üreticinin kepenk indirip indirmeyeceği büyük bir soru işaretiydi. Geçtiğimiz gün HTC’den yapılan açıklamada 2019’da da AI, blockhain ve 5G teknolojileri üzerine yatırımlar yapılarak yeni akıllı telefon modellerinin geliştirileceği belirtildi.

Bu basit olarak HTC’nin pazardan çekilmeyi düşünmediği anlamını taşıyor. Fakat mevcut şartlarda Tayvanlı teknoloji devinin ne kadar dayanabileceği de bir başka soru işareti.

iPhone Xs Türkiye fiyatı açıklandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting