Ana sayfa Cep Telefonu HTC Exodus 1s kripto para için özel telefon olacak

HTC Exodus 1s kripto para için özel telefon olacak

Tayvanlı telefon üreticisi HTC, bir süredir “efsane” olan, kripto para ödemelerinde kullanılabilecek akıllı telefonu üreteceğini duyurdu. Yeni cihazın ismi ise HTC Exodus 1s olacak.

Firmanın amiral gemisi model olan Exodus’un bir varyasyonu olarak piyasaya sürülecek Exodus 1s modeli, BTC alt yapısında node olarak kullanılabilecek. Böylece telefon üzerinden yapılan BTC ödemeleri hızlı şekilde gerçekleşebilecek.

Madencilik mümkün değil

Ancak telefon üzerinde kripto para madencilik uygulamaları çalıştırılmayacak.

250-300 dolar aralığında fiyat etikesine sahip olacak telefon için 200 GB boyutundaki BTC dosyalarını yükleyebilmek için özel SD kart seçeneği olacak.

BTC işlemlerin gerçekleştirmek için gerekli olacak cüzdan uygulamalarını da yüksek hızlı özel SD kartlar üzerinden çalıştırmak mümkün olacak.

Telefonun, 2019’un üçüncü çeyreğinin sonunda piyasada olması bekleniyor. Telefonun işlemcisi, ekran detayları, hafızası gibi teknik özellikler hakkında da henüz bilgi verilmedi.

HTC’nin Decentralized Chief Officer’ı Phil Chen’ın yorumuna göre, HTC Exodus 1s gibi telefonların piyasada yaygınlaşmasıya, BTC alt yapısında iyileşme olacağı ve ödemelerin daha hızlı işlem göreceği de bekleniyor. Kripto para konusunda

John Wick için strateji oyunu geliyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler