Ana SayfaAkıllı TelefonHTC Exodus tanıtım tarihi belli oldu

HTC Exodus tanıtım tarihi belli oldu

HTC’nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni modeli Exodus nihayet görücüye çıkıyor. Tayvanlı üretici resmi sosyal medya hesapları üzerinden HTC Exodus’un tanıtım tarihini açıkladı.

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden biri olan HTC, şu aralar zor günler geçiriyor. Tayvanlı üretici, son birkaç senedir mevcut müşteri kitlesinin önemli bölümünü kaybetti. HTC’nin 2014 yılında satışa sunduğu One M8 modeli muazzam bir başarı yakalamıştı. Hatta 2014 için HTC’nin zirve yaptığı yıl da diyebiliriz. Ne olduysa 2014’ten sonra oldu. One M8’in halefi olan One M9, Snapdragon 810 yonga setinden kaynaklı yaşadığı ısınma sorunları neticesinde yerden yere vurulmuştu.

Huawei Mate 20 Pro Avrupa fiyatı belli oldu

HTC’de bu olay sonrasında başlayan düşüş trendi, durmak bilmedi. Son olarak geçtiğimiz yıl akıllı telefon bölümünün bir kısmını Google’a satma kararı alan Tayvanlı üretici, model yelpazesini de daraltmak zorunda kaldı.

Dibe vuran HTC yeni bir telefon tanıtacak

Bu sene sadece birkaç model satışa sunan HTC, önümüzdeki günlerde Exodus ismini verdiği yeni bir akıllı telefon daha tanıtacak. Şimdilik HTC Exodus hakkında pek bir bilgi yok. Yani telefonun hangi segmente hitap edeceği ya da hangi teknik özelliklere sahip olacağı bilinmiyor.

Fakat sızdırılan son raporlarda HTC Exodus’un blockchain odaklı bir telefon olacağına dair bazı söylemeler mevcut. Tabi ki bu söylemlerin kesin olmadığını da belirtelim.

HTC, yeni modelini 22 Ekim’de tanıtacağını açıkladı. Yani HTC Exodus’un Kasım ayı gelmeden tanıtılacağını söyleyebiliriz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

10.22

Official HTC EXODUS (@htc.exodus)’in paylaştığı bir gönderi ()

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU