HTC’den Bitcoin destekli telefon!


Akıllı telefon pazarınsa kötü günler yaşayan HTC, bugün Blockchain teknolojisini destekleyen telefonunu duyurdu. Peki, HTC Blockchain teknolojisine sahip telefonu neler sunuyor?

Son dönemin yükselen yıldızı Blockchain teknolojisi Tayvanlı telefon üreticisi HTC’ye ilham kaynağı oldu. Piyasanın ilk Blockchain telefonunu geçtiğimiz aylarda satışa sunan Finney‘den sonra HTC de Blockchain destekli bir telefon ile karşımıza çıktı. Peki, HTC Blockchain telefonu kullanıcılara neler sunuyor?

HTC Blockchain telefonu neler sunuyor?

HTC’nin Blockchain telefonu Exodus adını taşıyor. Kripto paralar ve veri merkezi olmayan uygulamalar için evrensel cüzdan özelliği sunan bu telefon, yazılımın yanında donanım desteği ile de dikkat çekiyor.

HTC U12+ duvar kağıtları sızdı!

HTC Exodus, ilk etapta bitcoin, ethereum ve diğer popüler kripto para birimlerini destekleyecek. Ayrıca telefonun node olarak kullanılacağı ve yerel blockhain ağı ile kullanıcılar arasında para ticareti yapacağı söyleniyor.

Node sayesinde Blockchain üzerinde meydana gelen kripto para işlemlerini takip edebileceksiniz.

HTC Blockchain

Henüz fiyatı ve tasarımı açıklanmayan HTC’nin Blockchain telefonu, tahminlere göre 1.000 dolar seviyesinde fiyata sahip olacak. Telefonun Android Oreo işletim sistemi ile çok yakında satışa sunulacağını belirtelim.

Bakalım uzun zamadır yüzü gülmeyen HTC, kripto para teknolojilerini destekleyen yeni telefonu HTC Exodus ile başarılı olabilecek mi?

 


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin