Ana SayfaGundemHouse of Dragon dizisinin hangi zamanda geçeceği belli oldu

House of Dragon dizisinin hangi zamanda geçeceği belli oldu

House of the Dragon, Game of Thrones zaman çizelgesine göre belirlendi. Game of Thrones, izleyicilerden gelen büyük tepkiyle 2019’da sona ermişti. Hayranlar dizi finalinden mutlu değildi.

HBO’nun, geliştirilmekte olan çeşitli Game of Thrones yan ürünleri ile evren için büyük planları var ve bunlardan ilki House of the Dragon olacak. 2022’de piyasaya sürülecek olan House of the Dragon, Targaryen Hanesi’ne odaklanacak: Kral Viserys I Targaryen rolünde Paddy Considine, Princess Rhaenyra Targaryen rolünde Emma D’Arcy, Alicent Hightower rolünde Olivia Cooke ve Matt Smith Daemon Targaryen gibi isimlerin yer aldığı şov, çok önceden geçen bir hikayede yeni bir karakter dalgasını tanıtacak.

House of Dragon dizisinin hangi zamanda geçeceği belli oldu

Game of Thrones zaman çizelgesi, Aegon’un Fethi’nden önce veya Aegon’un Fethi’nden  sonra gerçekleşen olaylarla Aegon I Targaryen’in Westeros’u fethine dayanıyor. Game of Thrones’un hikayesi FS 298’de başlıyor ve FS 305’te bitiyor. House of the Dragon, Game of Thrones’tan en az 170 yıl öncesinde geçecek. Game of Thrones olaylarının başlamasına sebebiyet veren daha eski olaylara dayanacak. Gösterinin tam olarak ne zaman başlayacağını tahmin etmek zor, ancak zaman çizelgesine göre FS 120 civarında olabilir. Dizi Ejderhaların Dansı’na yol açan olaylara odaklanacak, bu yüzden muhtemelen bir zaman atlaması gerektirse de iyi bir başlangıç ​​noktası sergileyecek. Her durumda House of the Dragon, Game of Thrones izleyicilerine oldukça yabancı bir Westeros’ta gerçekleşecek. Westeros’ta Targaryen hakimiyetinin sürdüğü dönemi izleme şansına erişeceğiz. Benzer şekilde, Game of Thrones da sadece üç ejderha varken, burada çok daha fazlasını göreceğiz.

Yeni iPad mini 2022 yılında çıkacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting