Honda yeni robotunu tanıttı

Honda yeni robotunu tanıttı

Honda hem araçları hem de robotları ile tanınıyor ve şirket son birkaç yılda bu iki şeyi Otonom Çalışma Aracı (AWV) ile birleştirmeyi denedi. İşte tüm detaylar.

Şirket insan yardımı olmadan iki palet değerindeki malları şantiyelerde taşımak için tasarlanmış yeni bir 3. nesil versiyonu tanıttı. Ancak bu kez Honda, bunu denemek isteyen şirketler de bulmaya hevesli. AWV, temel olarak üst kısmı kesilmiş bir ATV olmaktan, mevcut modele kadar yüceltilmiş bir otonom elektrikli vagona dönüştü. 2. nesil versiyonla karşılaştırıldığında, en yeni AWV daha büyük bir yatak boyutuna (iki palet) ve daha yüksek kapasiteye (2.000 pound) sahip. 10 MPH’ye kadar daha yüksek kendi kendine sürüş hızı; 10 saate ve 28 mile kadar dayanıklılık sunan daha büyük bir pil; daha iyi kaçınma işlevleri; ve daha kolay yükleme için daha alçak bir yatak sunuluyor.

Honda yeni robotunu tanıttı

Direk üzerindeki bir dizi sensör sayesinde şantiyeler gibi zorlu arazilerde otonom olarak veya uzaktan kumandayla çalışabilir. Bunlar, tümü tablet tabanlı bir arayüz tarafından kontrol edilen bulut bağlantısı ile birlikte GPS, radar, LiDAR ve kamera teknolojilerini içeriyor. Honda, AWV’nin inşaat ve diğer şirketlerin işçi sıkıntısı ve şantiye taşımacılığı gibi sorunları ele almasına olanak sağlayacağına inanıyor. Son modeli kapsamlı bir şekilde test ettikten sonra, AWV sürüm 3.0’ın artık gerçek hayattaki saha denemeleri için hazır olduğunu ve 14 Mart 2023’ten itibaren Las Vegas’ta gerçekleşecek bir inşaat fuarında ortaklar aradığını söyledi.

Motorola Moto G Power 2023 için hem görsel, hem de teknik özellikleri sızdırıldı