Ana SayfaGenelHonda LG ile güçlerini birleştirme kararı aldı

Honda LG ile güçlerini birleştirme kararı aldı

Otomobil sektörünün önemli isimlerinden Honda ile teknoloji devi LG arasında kurulan yeni ortaklık, elektrikli otomobil sektörü için oldukça önemli bir anlama geliyor.

Honda LG ile güçlerini birleştirme kararı aldı. Özellikle son birkaç yıldır piyasaya sürdüğü Civic ve Accord modelleriyle hayranlarının yüzünü güldüren Honda, araçlarının tasarım yönü kadar gücünü aldıkları teknolojilerini de geliştirmek istiyor. İçten yanmalı araç dünyasının önemli bir ismi konumunda olan Japon otomotiv devinin amacı, elektrikli otomobiller pazarında da aynı başarıyı sürdürebilmek.

Honda da Türkiye fiyatlarını güncelleme kararı aldı

Hedefine varabilmek için bugüne kadar pek çok yeni ortaklık tesis eden Honda’nın son hamlesi, dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan LG ile yeni batarya fabrikası kurma anlaşması yapmak oldu. Açıklanan verilere göre iki dev, Amerika Birleşik Devletleri’nde 4,4 milyar dolarlık yatırımla batarya fabrikası inşa edecekler.

honda

Honda LG ile güçlerini birleştirme kararı aldı

Honda’dan yapılan açıklamaya göre inşa edilecek olan bu fabrikada yalnızca Honda ve onun alt markası olan Acura için batarya üretimi yapılacak. Yani bu fabrikadan çıkan bataryalar şirketin rakiplerine satılmayacak ve tamamen kendi modellerinin bünyesinde kullanılacak. Öte yandan açıklamalarının devamında gelecek hedeflerine de yer veren Honda, 2030 yılına gelindiğinde yıllık 2 milyondan fazla elektrikli araç üretebiliyor olmayı amaçlıyor.

Honda, elektrikli araçlara 40 milyar dolar yatırım yapacak

Şirketin bu sayıya ulaşabilmek için en az 30 farklı elektrikle çalışan otomobil modeli üretmek istediği de gelen bilgiler arasında. Honda’nın bu uğurda ortaklık kurduğu şirketlerden birinin de diğer bir Japon teknoloji devi Sony olması, firmanın hedeflerinin daha ciddiye alınmasını sağlıyor.

Casus yazılımlardan etkilenen kullanıcı sayısı %5 arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting