Ana SayfaGenelHBO Max Türkiye kararını gözden geçirecek

HBO Max Türkiye kararını gözden geçirecek

Video akış platformlarının son zamanlarda ülkemize olan ilgisinin arttığı bir gerçek. Ancak bu isimlerin en bilindiklerinden biri olan HBO Max kararını gözden geçirecek gibi duruyor.

HBO Max Türkiye kararını gözden geçirecek. Yakın bir zamana kadar “Netflix’e para ödeyenler de ne bileyim…” tarzı yorum yapanların çoğunlukta olduğu ülkemizde, artık video akış platformları diye bir gerçek var. Sektörün lideri elbette ki dünya çapında da kendini kanıtlamış olan Netflix. Ancak Amerikalı medya devi artık eskisi kadar rahat değil çünkü yeni birçok rakibi var.

HBO ve Facebook bir davayla karşı karşıya

BluTV, Puhu TV derken yavaş yavaş canlanan bu sektöre sırasıyla önce yerli içerik video akış platformu Exxen dahil olmuş, sonrasında da Disney Plus ve HBO Max’ın geleceği açıklanmıştı. Disney Plus sözünü tuttu ve geçtiğimiz ay resmen yayın hayatına başladı. Ancak HBO Max için aynı şeyi söylemek çok mümkün değil.

HBO ve Facebook bir davayla karşı karşıya

HBO Max Türkiye kararını gözden geçirecek

Ülkemizin sinema sektöründe önde gelen isimlerinden biri olan Birsen Altuntaş’ın aktardığı bilgilere göre bu yıl içerisinde TV seyircilerinin karşısına çıkacak olan HBO Max faaliyetlerine başlama kararını erteledi. Bununla birlikte kötü haber bununla da sınırlı değil.

hbo

Öyle ki HBO Max’ın kararının sadece erteleme olduğuna yönelik kesin bir bilgi de mevcut değil. Yani kimi kaynaklar bu şirketin Türkiye’de faaliyete geçme planını tamamen iptal etmiş olabileceğini belirtiyor. Yine de her iki bilginin de şu an için iddia aşamasında olduğunu ve henüz HBO Max’dan bu konuya ilişkin yapılmış bir açıklama olmadığını söyleyelim.

NFT satışları dibe vurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting