Ana SayfaGenelHalf Life Alyx Valve Index satışlarını patlattı!

Half Life Alyx Valve Index satışlarını patlattı!

Valve’in yıllar sonra duyurduğu ilk Half Life oyunu olan Alyx, Valve Index stoklarının tükenmesine neden oldu. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

10 Ekim 2007 tarihinde raflardaki yerini alan Half Life 2 Episode 2 ile oyun severler büyük bir beklenti içerisinde girmişlerdi. Çünkü Episode 2 adeta yarım kalan bir hikayeydi. Gordon Freeman’a bir görev veriliyordu ve bu görevi mutlaka yerine getirmesi söyleniyordu. Dolayısıyla oyun severler bu görevin Episode 3 ile tamamlanacağını düşünmüşlerdi. Fakat aradan geçen zamanda Valve’den Episode 3 duyurusu gelmedi. Bu kadar zaman sonra 2004 yılında çıkmış olan yapım için yeni bir bölüm gelemeyeceği için beklentiler Half Life 3 üzerine yoğunlaştı.

Fakat Valve tüm oyun severleri ters köşe yaparak beklenmedik bir Half Life oyunu duyurdu. Half Life Alyx.

Half Life Alyx sayesinde Steam Index stokları tükendi

Hikaye itibariyle ilk iki oyun arasında geçecek olan HL Alyx, sanal gerçeklik üzerine kurulu bir yapım olmasıyla da dikkatleri üzerine çekti. Valve büyük yatırım yaptığı sanal gerçeklik sektörü için böyle bir hamle yaptığını açıkladı.

Nitekim Valve’in hamlesi karşılık buldu. HL Alyx’in duyurulmasıyla birlikte Steam Index satışlarında adeta patlama yaşandı. Steam’in sanal gerçeklik gözlüğü pek çok bölgede tükenirken stokların Aralık ortalarına doğru yenileneceği duyuruldu.

Bu durum hem Steam, hem de sanal gerçeklik sektörü açısından önemli bir gelişme diyebiliriz.

AC 4 Black Flag ve AC Rogue şimdi de Nintendo Switch için geliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU