Ana SayfaGenelHalf Life Alyx klavye ve mouse ile oynanabilecek mi?

Half Life Alyx klavye ve mouse ile oynanabilecek mi?

Valve’in geçtiğimiz günlerde resmen duyurduğu yeni Half Life oyunu Alyx klavye ve mouse ile oynanabilecek mi? İşte bu sorunun yanıtı.

Oyun dünyası uzun bir süredir Half Life serisinin yeni oyununu bekliyordu. Genel kanı Valve’in Half Life 3’ü tanıtacağı yönündeydi. Fakat beklenen olmadı. Valve herkesi ters köşe yaparak yeni Half Life oyununu VR’a özel olarak duyurdu.

Half Life Alyx ismiyle tanıtılan serinin yeni oyununun, ilk iki oyun arasında geçen zaman dilimine odaklanacağı ve oyunda Gordon Freeman yerine Alyx’i kontrol edeceğimiz açıklandı.

Oyunun VR’a özel olarak duyurulması bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Malum, PC’de VR kullanan oyuncu sayısı hayli kısıtlı. Hal böyle olunca oyun severlerin aklına bu yapımın klavye ve mouse desteği ile oynanıp, oynanamayacağı sorusu geldi.

Valve’in yetkili isimlerinden biri olan Dario Casali, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamayla konuya açıklık getirdi. Casali konu ile ilgili verdiği demeçte Half Life Alyx’in tamamen VR odaklı bir yapım olduğunu ve klavye mouse ile oynanmasının mümkün olmadığını belirtti. Klavye ve mouse ikilisinin VR kadar özgürlük sunmadığına da dikkat çeken Valve’in yetkili ismi, oyunun VR olmadan oynanmasının imkansız olduğuna vurgu yaptı.

Sonuç olarak yeni Half Life oyununu klavye ve mouse ile oynamak şimdilik pek de mümkün görünmüyor. Belki Valve ileride yapacağı ufak dokunuşlarla bu durumu değiştirebilir.

Google Stadia adeta interneti sömürüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU