Ana sayfa Genel Half Life: Alyx Steam yayın tarihi belli oldu

Half Life: Alyx Steam yayın tarihi belli oldu

Valve’ın efsanevi video oyun serisi Half Life’ın yeni bölümü Half Life: Alyx Steam üzerinde yayına girmek üzere gün sayıyor. Oyunun çıkış tarihi olarak 23 Mart kesinleştirildi.

Vale’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve Half Life 2’de tanıştığımız karizmatik kadın karakter Alyx’in öyküsünü anlatacak olan oyun merakla bekleniyor.

Half Life: Alyx Steam üzerindeki yeni hit olabilir mi?

Pek çok dev oyun stüdyosu, beklenen oyunları için gecikmeler açıklarken, Valve’in Alyx’i birkaç hafta içinde yayınlayacak olması da heyecan yarattı.

Oyun, sanal gerçekçilik formatında hazırlandı ve özellikle Valve’ın Index VR gözlükleri ile çalışması için yayınlanıyor. Öyle ki, bu gözlükleri sipariş eden oyun severlere Alyx oyunu da ücretsiz olacak. Oyunun ABD’deki satış fiyatı ise 60 dolar olarak belirlendi. Türkiye’de ise satış fiyatı, %10 ön sipariş indirimiyle 82.80 TL olarak görünüyor.

Oyun, Valve gözlüklerinin yanında ayrıca HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality gözlükleriyle de çalışacak.

Stranger Things 4 fragmanı yayınlandı

Bakalım, Alyx hangi şartlar altında büyümüş ve Combine güçleriyle nasıl bir savaş verip ayakta kalmış, çok merak edilen öyküsüne 23 Mart’ta ulaşacağız?

Alyx karakteri, Half Life serisinin ikinci oyununda, oyunun kahramanına yardımcı olan bilim insanı Dr. Eli’nin kızı olarak karşımıza çıkmıştı. Zeki ve güçlü bir savaşçı olarak tanıdığımız Alyx, yanındaki yardımcı robotu ile düşman Combine askerlerini tuzağa düşürmek ve engelleri aşmak konusunda çok yetenekliydi.

Half Life: Alyx Steam

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler