Gucci ailesinin evi Airbnb’ye açılıyor

Gucci ailesinin evi Airbnb'ye açıılıyor

Ridley Scott’ın yönettiği The House of Gucci filmi gözleri tekrar Gucci’nin hanesine çevirdi. Buna göre İtalyan malikanesi artık Airbnb’de kiralanabilecek. İşte detaylar.

İtalya’nın Como Gölü’nde bulunan, ünlü Villa Balbiano olarak bilinen konak, filmde Al Pacino’nun canlandırdığı patrik Aldo Gucci’nin evi olarak tasvir edilmişti. The House of Gucci filminde ayrıca Adam Driver, Lady Gaga, Jared Leto ve Salma Hayek de yer alıyor. Lüks ev, 30 Mart 2022’de tek bir gecelik konaklama için rezervasyon yapan kişiye 1.125 $ (845 £) karşılığında sunulacak.

Gucci ailesinin evi Airbnb'ye açıılıyor

Villa Balbiano, bir zamanlar 16. yüzyılın sonunda inşa ettiren ve ana ikametgahı olarak kullanan ünlü kardinal Tolomeo Gallio’ya ait olan tarihi bir palazzo. Bir yüzyıl sonra, villa festivallere, ziyafetlere ve danslara ev sahipliği yapmak için kullanan Roma Katolik Kilisesi’nin İtalyan kardinali tarafından genişletildi ve süslendi. Resmi web sitesine göre, Villa Balbiano şu anda “İngiliz Bahçe Tasarımcıları Derneği tarafından ayırt edilen geniş ve görkemli bahçesi, açık yüzme havuzu, özel iskelesi ve kayıkhanesi ile göldeki en büyük özel konut”. Web sitesi, “İçeride, tarihi iç mekanları, Sotheby’s ve Christie’s kaynaklı geçmiş yüzyılların en iyi sanat objeleri ve mobilyalarıyla dolduruldu” diye ekledi. Rezervasyonlar 6 Aralık Pazartesi günü Doğu saatiyle 12.00′de açıkacak. Film ise şu anda vizyonda. Vizyona yeni girmesine rağmen şimdiden ciddi bir başarı elde etti.

Yeni koronavirüs varyantı aşı tartışmalarını alevlendirdi: Sürekli aşı gerekebilir