Ana SayfaGenelGTA The Definitive Edition sorunlu çıkış yaptı

GTA The Definitive Edition sorunlu çıkış yaptı

Rockstar tarafından kısa süre önce duyurulan GTA oyunu sonunda raflardaki yerini aldı. Peki oyun nasıl bir performans sunuyor? İşte konu ile ilgili detaylar.

GTA The Definitive Edition sorunlu çıkış yaptı. GTA serisinin kemik yapısını oluşturan GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas oyunlarını içerisinde bulunduran GTA The Trilogy – The Definitive Edition sonunda raflardaki yerini aldı.

Hem PC, hem de yeni nesil konsollar için satışa çıkan yapım özellikle performans sorunları nedeniyle büyük eleştiri aldı. Bu sorunlara geçmeden önce oyun hakkında ufak bir bilgi verelim.

Bu üçleme remastered sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Yani remake bir oyundan bahsetmiyoruz. Rockstar, Capcom’un Resident Evil 2 ve Resident Evil 3’te yaptığı gibi oyunu tamamen yenilememiş. Bunun yerine mevcut oyun üzerinde bazı grafik iyileştirmeleri yapmış.

gta filmi 1

GTA The Definitive Edition sorunlu çıkış yaptı

Buradaki grafik iyileştirmelerinden kastımız da şu değil. Tüm karakterler vs. tekrardan çizilip oyuna aktarılmamış. Yine oyunu açtığınızda köşeli karakter çizimlerine denk geliyorsunuz. Tek fark ise çözünürlüğünde ve kaplamaların daha iyi olması.

Görünen o ki bu iyileştirme optimizasyon tarafında bazı sorunları da beraberinde getirmiş durumda. Keza yüksek donanıma sahip PC’lerde dahi GTA Trilogy’nin kastığına dair iddialar var. Hatta direkt olarak bunları kayıtlarda da görebiliyoruz. FPS değeri 40’lara kadar düşüyor ki bu olması gerekenin kat ve kat altında.

Eğer bu oyunu almayı düşünüyorsanız, sorunlar çözülene kadar beklemeniz daha iyi olacaktır.

MG EHS gemiden inmeden 40 adet satıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting