Ana sayfa Oyun GTA 6 sadece PlayStation 5'e özel olabilir!

GTA 6 sadece PlayStation 5’e özel olabilir!

Sony’nin GTA V ve Red Dead Redemption 2 gibi önemli oyunların yapımcılığı üstlenen Take-Two’yu satın alacağı söyleniyor. Eğer bu gerçekleşirse GTA 6 sadece PlayStation 5’e özel olabilir.

Oyun endüstrisinde önemli bir konumda yer alan Take-Two için bugün bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre; Sony en değerli firmalar arasında yer alan Take-Two’yu satın almak için girişimlere başlamış. GTA V ve Red Dead Redemption 2 gibi yapımları üstlenen Take-Two, bu söylentilerin ortaya çıkmasından hemen sonra borsada sıçrama yaşadı.

GTA 6 sadece PlayStation 5’e gelebilir!

Take-Two eğer Sony tarafından satın alınırsa; önümüzdeki yıl tanıtılacak olan PlayStation 5 için efsane bir hamle olur. Tek başına konsol sattıran GTA V‘in ardından gözler altıncı oyuna çevrilmiş. Take-Two, Sony’nin bünyesine geçerse muhtemelen GTA VI sadece PlayStation 5‘e özel olacaktır.

Bu olay gerçekleştirse Xbox cephesi ağzıyla kuş tutsa bile yeni nesilde daha büyük hezimet ile karşılaşacaktır. Son yaptığı hamleler ile PC sahiplerine konsol sattırma gibi bir düşünsesi olmayan Xbox, yeni nesilde de çok ağır bir darbe alabilir.

Nintendo Switch satışları ne durumda?

GTA VI gibi bir yapımın PlayStation 5’e özel olması oyun dünyasında kartların yeniden dağıtılmasına neden olabilir. Bundan 4-5 yıl sonra gelecek olan Red Dead Redemption 3’ün de aynı şekilde Sony cephesine özel olması demek, PlayStation’ı tekelleştirebilir.

GTA 6

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun. Günümüzde gerek evimiz gerekse de...

Son Haberler