Ana sayfa Genel RDR 2 ve GTA V ne kadar sattı? İşte yanıtı

RDR 2 ve GTA V ne kadar sattı? İşte yanıtı

Rockstar ve 2K gibi devleri bünyesinde bulunduran Take-Two Interactive RDR 2 ve GTA V satış rakamlarına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Oyun sektörünün iki önemli kuruluşu Rockstar Games ve 2K Games’i bünyesinde bulunduran Take-Two Interactive 31 Mart’ta sona eren çeyrek ile ilgili finansal sonuçları açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada net gelirin 539 milyon dolara yükseldiği belirtildi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde elde edilen gelir ise 450.3 milyon dolardı. Elbette gelirin bu denli yükselmesinin temel nedeni uzun bir süredir merakla beklenen Red Dead Redemption 2’nin raflardaki yerini almasıydı.

RDR 2 ve GTA V Take-Two’yu sırtlıyor

Bu konuya da değinen Take-Two yetkilileri, Red Dead Redemption 2’nin dünya genelinde 24 milyon kopyadan fazla sattığını açıkladılar. Bu satış rakamlarına kutulu ve dijital kopyaların dahil olduğu belirtildi.

Öte yandan şirketin bir diğer lokomotif markası GTA V satışları da hız kesmeden devam ediyor. GTA Online sayesinde oyun içerisinde para döndürme şansını iyi kullanan şirket, GTA V satışlarının da 110 milyonu aştığını açıkladı.

Bilindiği üzere GTA V, ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 için 2013 yılında satışa sunulmuştu. Sonrasında PC, PS4 ve Xbox One için de gelen yapım dünyanın en çok kazandıran oyunlarından biri olmayı da başarmıştı.

Bu arada dip not olarak belirtelim. RDR Online için kesin bir tarih verilmese de Temmuz ayından önce beta sürecinin sona erdirilmesinin düşünüldüğü belirtildi. Oyunun PC versiyonu hakkında ise net bir açıklama yapılmadı.

Gears 5 çıkış tarihi sızdırıldı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler