Google yeni güvenlik önlemleri getiriyor!

Google yeni güvenlik önlemleri getiriyor!

İnternette güvenlik artık en önemli konulardan. Kullanıcılar WhatsApp gizlilik sözleşmesi dönemi yaşananlardan sonra sanal dünyada gizlilik ve güvenliğe verdikleri önemi artırdı. Google da bu kapsamda yeni güvenlik önlemleri ekliyor. İşte detaylar.

Google, YouTube ve Arama bölümlerini çocuklar için daha güvenli hale getirmek üzere bazı değişikliklerle güncellediğini duyurdu. En son güncellemeler, çocuklar tarafından oluşturulan YouTube videolarını varsayılan olarak özel hale getirecek. Reşit olmayanların resimleri dilenirse Görsel sonuçlarından kaldırılabilecek. Güvenli Arama’yı varsayılan olarak açacak. Bu tarz güncellemelerle, Google çocukları daha fazla korumayı planlıyor.  Güncellemelerin çoğu YouTube ve YouTube Kids’e yönelik olacak. Temel değişiklik, varsayılan yükleme ayarını “özel” seçeneğiyle değiştirerek 13 ila 17 yaş arasındaki genç içerik oluşturucuları hedefliyor. Bu, varsayılan olarak videonun yalnızca belirli kullanıcılar tarafından görülebileceği anlamına geliyor. Şirket, “Genç kullanıcıların içeriklerini herkese açık hale getirmek istiyorlarsa bilinçli bir seçim yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz” diye ifadede bulundu.

Google yeni güvenlik önlemleri getiriyor!

Google, YouTube için de bazı güncellemeler sunuyor. Otomatik oynatmayı varsayılan olarak kapatıyor. Ayrıca 13 ila 17 yaş arasındaki tüm çocuklar için varsayılan olarak mola ve uyku vakti hatırlatıcılarını açıyor. Ebeveynler ayrıca “kilitli” bir varsayılan otomatik oynatma ayarı seçebilecekler. Son olarak şirket, “yalnızca ürün ambalajına odaklanan veya çocukları doğrudan para harcamaya teşvik eden” bir video gibi “aşırı ticari içerikleri” YouTube Kids’den kaldıracağını söyledi.  Google Aramaya gelecek olursak, 18 yaşın altındaki herkesin istenirse fotoğrafları kaldırılabilecek. Google, bu değişikliğin “gençlerin çevrimiçi imajları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarına yardımcı olmak” için tasarlandığını belirtti.

Türkiye e-ticaret karnesi şaşırttı: İnternet üzerinden alışveriş yükselişte


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir