Ana sayfa Genel Google Trump taraftarlarına bağış mı yapıyor?

Google Trump taraftarlarına bağış mı yapıyor?

ABD’nin internet devi Google Trump taraftarı organizasyonlara yaptığı bağışla tepkileri üzerine çekti. Peki, Google ne yapmaya çalışıyor?

Google Trump için değil bilim için bağış yapıyormuş

Şirketin bağış yaptığı kurumlardan biri ise Competitive Enterprise Institute (CEI) isimli enstitü.

Bu kuruluş bir bilim kurumu gibi görünse de Başkan Trump’ın ABD’yi Paris İklim Anlaşmasın’dan çıkmak için kullandığı “global ısınmayı reddeden” argümanları savunan çalışmalar yapıyorlar. Yani bir diğer deyişle ABD endüstrisinin çevreyi kirletmeye devam etmesini destekliyorlar. Bu da internet devinin çalışanları kadar kullanıcılarını da rahatsız ediyor.

2016 Başkanlık seçimlerinde şirket çalışanlarının Trump’a karşı açık açık karşı çıktığını da hatırlanınca, şirketin Trump yanlısı bilim kuruluşlarına bağış yapması içeride büyük sorun yaratıyor.

Öte yandan internet devi, bilim kuruluşlarına destek yaparken politik görüşlerini dikkate almadıklarını, objektif bakış açısıyla bağış yapıldığını vurguluyor.

Apple Çin’deki iç karışıklıklardan sorumlu olabilir

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler