Ana SayfaGenelGoogle Stadia kapanacak mı? İşte yanıtı

Google Stadia kapanacak mı? İşte yanıtı

Google, geçtiğimiz günlerde duyduklarınızın aksine Stadia oyun hizmetini kapatmayacağını söylüyor. Şirket, bu hafta başlarında platformun bu yıl içinde kapatılacağını öne süren bir söylenti dolaşmaya başladıktan sonra açıklama yaptı.

Google Stadia kapanacak mı? İşte yanıtı. Resmi Stadia Twitter hesabı attığı bir tweet’te ilgili bir hayrana “Stadia kapanmıyor” dedi. “Platforma ve Stadia Pro’ya her zaman daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.”

Google Stadia, 10 yeni bağımsız oyun alıyor

Bazı Stadia hayranları, şirketin sürekli büyüyen mezarlığını takip eden bir Twitter hesabı olan Killed by Google’dan Cody Ogden’ın bir Facebook hayran grubundan bir gönderi paylaşmasının ardından Google’ın sonunda hizmetin fişini çekeceğine ikna olmuştu. Ogden’ın mesajına göre, “’eski bir iş arkadaşı’ Google’ın yakın zamanda Stadia’nın geleceğini veya eksikliğini tartışmak için bir toplantı düzenlediğini söyledi.”

Google Stadia 2

Google Stadia kapanacak mı? İşte yanıtı

Buna dayanarak Ogden, şirketin yaz sonuna kadar platformu kapatacağını ve bunu Google Play Müzik ile uyguladığı aynı stratejiyi kullanarak yapacağını iddia etti.

Google Stadia için bu yıl 100 oyun yayınlamayı planlıyor

Çok da sağlam olmayan bir kaynaktan bir söylentinin bile Stadia topluluğu arasında kargaşaya yol açması aslında pek de şaşırtıcı değil. Google, birinci taraf stüdyolarını kapattığından beri hizmet adete uzun bir ölüm nöbetinde. Olay, insanların bazen Google gibi teknoloji şirketleriyle sahip olabileceği sağlıksız parasosyal ilişkilerin de altını çiziyor. Ortalık yatıştıktan sonra Ogden, “Varlıklarının devam edeceğinden emin olan topluluklar, son birkaç gün içinde bana kamuoyunda ve DM’lerde atılan bazı şeyler gibi tepki vermiyor” dedi. “Bir teknolojinin ortadan kalkabileceği önerisi bile sizi tehdit edecek kadar derinden etkiliyorsa, teknolojiyle olan ilişkinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir mi?”

Galaxy Watch 5 serisi modellerinin fotoğrafları ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting