Ana SayfaGoogleGoogle Sesli Kitap Desteği Vermeye Başladı

Google Sesli Kitap Desteği Vermeye Başladı

Ülkemizde yeterli sayıda olmasa da, artık Google üzerinden yaptığınız kitap aramalarında mevcutsa o sesli kitap versiyonunu bulmanız mümkün olacak.

Artan Dijital Kitap İlgisi

Google, artan e-kitap ilgisi sebebiyle uzun süredir kitap aramalarına izin vermekteydi. Şirketin halihazırda sağladığı bu kolaylığın yanına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Google üzerinden yaptığınız aramalar sonucunda artık sesli kitaplara da kolayca ulaşabileceksiniz. Elbette kitabı okumak ve dinlemek arasında karar vermek size düşüyor. Sözü geçen algoritma, aradığınız kitabı Audible, Barnes&Noble ve Google Play Kitaplar üzerinden arıyor olacak. Dahası, size ekstra bilgi olarak çevredeki kütüphanelerin yerini ve şayet bilgi mevcutsa sesli kitap kopyasını ödünç alabileceğiniz noktaları da gösterebilecek. Yeterince arama yapmanız ardındansa okuduğunuz yazarlar ve kitap türlerine göre daha isabetli arama sonuçları karşınıza çıkacak.

Elbette ülkemizde sesli kitapların azlığı, kütüphanelerde sesli kitapların çok sınırlı olarak bulunması ve kütüphane içi hakkında bilginin Google’ın elinde olmaması sebebiyle sistem, tüm özellikleriyle sunulmayacak. Umuyoruz ilerleyen günlerde bu tarz şeyler artış gösterir.

Siber Zorba Olma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU