Google Pixel 7 selfie kamerasıyla iddialı geliyor

Google Pixel 7

Google Pixel 7 ve Pixel Tablet’te kullanılacak kameralar hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Pixel 7 selfie kamerasıyla iddialı geliyor.

Google Pixel akıllı telefonlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Google Pixel 7 adını taşıyan bu yeni Google akıllı telefon, ilk olarak geçtiğimiz ay karşımıza çıkmıştı. Yıl bitmeden raflardaki yerini almasını beklediğimiz telefonun çıkışının yaklaşmasıyla birlikte telefon hakkındaki sızıntılar da artmaya başladı. Gelen son sızıntı ise Google Pixel 7’nin selfie kamerasıyla oldukça iddialı olduğunu gösterdi.

Google Camera uygulamasının 8.5 versiyonu yayınlandı. Yayınlanan bu yeni versiyonun APK’sında yer alan verileri inceleyen bir yazılımcı, Google Pixel 7 ile bağlantılı olduğu düşünülen ilginç bir detaya denk geldi.

Google Pixel 7

APK Insight başlığıyla paylaşılan bu bilgilere göre hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro selfie kamerasında yeni lensler kullanılacak ve bu yeni lensler telefonun selife kamerasıyla 4K video çekmesine olanak sağlayacak. Bildiğiniz gibi Pixel 6’da bu özellik bulunmuyordu. Sadece Pixel 6 Pro selfie kamerasıyla 4K video çekebiliyordu.

4K video kaydedebilen telefonlar son dönemde karşımıza çıkıyor olsa da selfie kamerasında bu özelliği sunan akıllı telefonların sayısı oldukça az. Bu yüzden Google Pixel 7, 4K video çekebilen selfie kamerasıyla piyasadaki en iyi selfie kameralarından biri olmaya aday.

Öte yandan aynı APK sayesinde Pixel Tablet hakkında da yeni bir detay ortaya çıktı. Burada yer alan bilgilere göre Google’ın yeni tabletinde sadece bir arka kamera olacak. Üstelik bu kamerada 4K kaydetme veya slow-motion gibi Pixel telefonlarda olan pek çok özellik de olmayacak.

Apple, iPhone 15 için 5G modem yapmayı beceremedi