Google Pixel 7 özellikleri ile büyüledi

pixel 6a 4

Akıllı telefon dünyasının büyük bir merakla beklediği Google’ın yeni modelleri resmen tanıtıldı. İşte hem özellikleri hem de fiyatlarıyla Pixel 7 ve Pixel 7 Pro.

Google Pixel 7 özellikleri ile büyüledi. Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve ilk ipucunu Mayıs ayında gerçekleşen konferansta verdiği Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modelleri nihayet tanıtıldı. İlk olarak Pixel 7’ye bakacak olursak, cihazın karşımıza 6,3 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 90Hz AMOLED ekranla geldiğini görüyoruz.

pixel 7 3

Gücünü Google Tensor G2 yonga setinden alan cihaz, 4nm süreciyle üretilmiş bu işlemcisini 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanıyla destekliyor. Arka yüzeyinde 50MP + 12MP’lik ikili kamera kurgusu bulunan cihazın ön yüzeyindeki sensör boyutu ise 10,8MP. Elektriksel gücünü 4.700mAh’lık bataryasından alan Google Pixel 7 aynı zamanda 30W hızlı şarj teknolojisiyle geliyor.

Google Pixel 7 özellikleri ile büyüledi

Google Pixel 7

Serinin daha güçlü modeli olan Pixel 7 Pro’ya baktığımız zamansa, bu defa 6,7 inç büyüklüğünde ve QHD+ çözünürlüğünde 120Hz AMOLED ekran görüyoruz. Tıpkı kardeşi gibi gücünü Google Tensor G2 yonga setinden alan Pixel 7 Pro, onun aksine bu defa 12GB RAM ile desteklenmiş. Dahili depolama alanında ise bir değişiklik olmuyor ve yine 128GB’lık bir belleği görüyoruz.

Telefon yanında şarj cihazı vermeyen üretici sayısı hızla artıyor

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alan cihaz, yine 30W hızlı şarj teknolojisiyle desteklenirken, telefonun arka yüzeyinde bu defa 50MP + 12MP + 48MP’lik üçlü bir yapıyı görüyoruz. Telefonun ön yüzeyindeki kamera ise yine 10,8MP olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak fiyat bilgilerini de verecek olursak, henüz Türkiye’de göremediğimiz Pixel serisinin yeni üyesi Pixel 7, 599 dolardan, Pixel 7 Pro ise 899 dolardan satışa sunulacak.

Mastercard kripto para dolandırıcılarına karşı harekete geçti


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir