Yamaha elektrikli bisiklet pazarına giriyor

y2

Japon merkezli Yamaha elektrikli bisiklet pazarına giriyor, firma bu kategoride üç bisikleti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yamaha bir süredir üzerinde çalıştığı elektrikli bisiklerini piyasaya sürecek. Moro 07, Wabash RT ve Crosscore RC olarak isimlendirilecek modeller kullanım alanlarına göre ayrışıyorlar. Dağ, çakıl ve şehir içi ulaşım için kullanılacak bisikletler bu kapsamda özellikleri ile de ayrışıyorlar.

Yamaha, e-mobilite segmentinde bir dayanak noktası aradığı için e-bisiklet, moped ve diğer e-mobilite makinelerini tanıtma planlarını daha önce açıklamıştı. Moro 07 bisikletleri PW-X3 elektrik motoru tarafından destekleniyor, e-bisiklette 500Wh pil, Maxxis 27,5 inç lastikler, Rockshox Lynk Select ön çatallar ve bir Shimano XT 1 × 12 grup seti yer alıyor.

Yamaha

Wabash RT, rahat ve dengeli bir sürüş için sağlam çerçeve tasarımına sahip çakıllı bir e-bisiklet. PW-ST tahrik ünitesine sahip hafif bir bisiklettir. Ünite, sıfır kadans teknolojisine sahipken 500Wh pil gücüyle donatılmış durumda. Otomatik destek modu, diğer iki Yamaha modelinde olduğu gibi yokuş yukarı pedal çevirirken sürücüye yardımcı oluyor.

y1

Şirket üç motosikletin optiklerini bir YouTube videosu aracılığıyla sağladı, ancak şu anda fiyatlandırma ve satışa çıkacağı pazarlar belirsiz. Üç bisiklet de yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.