Google Pixel 2 ve Pixel XL 2’nin kod isimleri ortaya çıktı

google pixel 3

Google’ın önümüzdeki dönemde tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi modelleri Pixel 2 ve Pixel XL 2’nin kod isimleri belli oldu. İşte detaylar.

Google’un geçtiğimiz sene satışa sunduğu Pixel ve Pixel XL modelleri beklenenin üzerinde talep görmüştü. Google’ın çıkışından önce “marlin” ve “sailfish” isimleriyle kodladığı iki model de kısa sürede önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştı.

Amerika merkezli yazılım ve teknoloji devi Google’ın, Pixel 2 ve Pixel XL 2 modellerinde de aynı kodlama yöntemini kullandığı ortaya çıktı. Yani Google yeni amiral gemisi modelleri için de balık isimlerini tercih etti. Ortaya çıkan rapora göre Pixel 2’nin kod ismi “walleye” iken, Pixel XL 2’nin kod ismi ise “muskie” olacak.

İki balık ismi de size biraz yabancı gelebilir. Zira bu balıkların ikisi de  Kuzey Amerika’da bulunan tatlı su balıkları.

Açıkçası Google’ın kod ismi olarak neden balık isimlerinde ısrarcı davrandığı da başka bir soru işareti diyebiliriz.

Sonuç olarak Google, Pixel 2 ve Pixel XL 2 üzerinde çalıştığını açık bir şekilde onaylamış oldu. Şu ana kadar bu telefonlar hakkında önemli bir sızıntı ise bulunmuyor. Fakat genel tahmin iki modelin de Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835 ile geleceği yününde.

Öte yandan Google’ın ucuz bir Pixel hususunda herhangi bir çalışmasının bulunmadığını da sizlere bir kez daha hatırlatalım.