Ana sayfa Akıllı Telefon Google Pixel 5 XL üçlü kamera ile geliyor!

Google Pixel 5 XL üçlü kamera ile geliyor!

Google’ın yeni amiral gemisi modeli Pixel 5 XL bugün render görselleri ile karşımıza çıktı. Pixel 5 XL üçlü kamera kurulumu ile dikkat çekiyor.

Google, Ekim ayında düzenleyeceği etkinlikte karşımıza yeni amiral gemisi modeli ile çıkacak. Pixel 5 ve 5 XL olarak isimlendirilecek olan bu modeller hakkında bugün ilk sızıntılar gelmeye başladı. Bildiğiniz gibi ilk Pixel’de tek kamera kurulumu yer alıyordu. Serinin dördüncü telefonuna kadar tek kameraya yer veren Google, portre efekti için yazılımsal bir araç kullanıyordu.

Galaxy Z Flip ile Motorola Razr düşme testinde kozlarını paylaştı! Hangisi daha sağlam?

Ancak Android dünyasında kamera kurulumlarının orta segmentte bile dörtlü olmaya başlamasının ardından Google da hamle yapmış ve çift kamera ile 2019’un sonunda karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise Google’ın 2020’nin sonunda tanıtacağı modelde üçlü kamera kurulumuna yer vereceği render görseli ile ortaya çıktı.

Google Pixel 5 XL kamerası ile dikkat çekecek

Google alıştığımız kamera konumlandırmasından farklı olarak, arka kameraları telefonun orta üst bölümüne konumlandırılacak. Bu kameraların geniş açılı + ultra geniş açılı + telefoto veya derinlik sensörü şeklinde konulmandırılacağı söyleniyor.

Gücünü 2020 yılı amiral gemisi modellerinde görmeye alışkın olduğumuz Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alacak olan bu modelde 8 GB RAM’in kullanılacağını düşünüyoruz.

Google Pixel 5 XL

Google’ın sırf şov olsun diye 12 GB RAM’e yer vermesine gerek yok. Çünkü bu modeller saf kan Android ile çalıştığı için sistemi sürekli yoran 3. parti yazılımları barındırmıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler