Ana sayfa Genel Google konum verileri herkese açık olacak

Google konum verileri herkese açık olacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google konum verileri ile herkesin ne yaptığını biliyor. Şirket konum özelliğini herkese açık hale getirme kararı verdi.

Bildiğiniz üzere dünya genelinde yayılan ve pandemi halini alan koronavirüsü hastalığı Google konum verileri ile ilgili de bir karar alınmasına neden oldu. Bu hastalığın daha fazla yayılmasını engellemek için dünyanın birçok ülkesinden insanlar büyük bir çaba harcıyor. Tüm bu yoğun tempoya Google gibi şirketler de katıldı. Google oldukça tartışılacak bir önleme imza attı.

Google sosyal mesafeyi kontrol etmeye çalışacak

Koronavirüsü giderek daha fazla yayılıyor ve bundaki en önemli etken hiç şüphesiz sosyal mesafenin korunmaması. Google bu durumun kontrol edilebilir bir hale gelmesi için oldukça önemli bir karar aldı. Şirket bundan sonra kullanıcıların konum bilgilerini hükümetler ile paylaşacak.

TP-Link Tapo C200 güvenlik kamerasıyla her şey çok kolay

Hangi parkta veya eğlence merkezinde kaç kişinin olduğu bilgisi hükümetlerin eline geçecek. Böylece sosyal mesafeye dikkat edilip edilmediği çok rahat bir şekilde görülebilecek. Google tarafından yapılan açıklamada kullanıcı verilerinin anonim olarak paylaşılacağı söylendi. Ayrıca herhangi bir bölgede bulunan kişi sayısı net olarak verilmeyecek.

Google tarafından yapılan paylaşımlarda, eğlence mekanlarının %75 oranında azalma yaşadığı görülürken, market ve eczanelerde %39 azalma ortaya çıktı. Parklarda ise %58 oranında daha az kişi olduğu kaydedildi. Tüm bunlar halkın önemli bir bölümünün yasaklara uyduğunu gösteriyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler