Ana SayfaGenelGoogle işe alımları yavaşlatıyor!

Google işe alımları yavaşlatıyor!

Google, 2022’nin geri kalanı için işe alım hızını yavaşlatacağını duyurdu ve çalışanlarına “daha girişimci olmalarını” söyledi. İşte detaylar.

Google CEO’su şirketin operasyonları konsolide edeceğini ve “yatırımların çakıştığı yerlerde” düzene sokacağını söyledi. Şirketin işe alma hızı, 2022’nin ikinci çeyreğinde, her yıl yüzde 17 artışla 163.906 seviyesine ulaştı. İş gücüne 10.000 yeni çalışan eklediğinden dolayı da şirketin performansı fazlasıyla arttı. Bununla birlikte, 2022’nin geri kalanında arama motoru devi, mühendislik, teknik ve diğer önemli rollere işe alımlara odaklanacak.

Google işe alımları yavaşlatıyor!

İleriye dönük olarak, daha girişimci olmamız, daha acil, daha keskin odaklanma ve daha güneşli günlerde gösterdiğimizden daha fazla açlıkla çalışmamız gerekiyor. Bazı durumlarda bu, yatırımların çakıştığı yerlerde konsolide etmek ve süreçleri kolaylaştırmak anlamına geliyor. Diğer durumlarda bu, dağıtımı duraklatmak ve kaynakları daha yüksek öncelikli alanlara yeniden dağıtmak anlamına geliyor. Bloomberg’e göre Microsoft, iş gruplarındaki yeniden düzenleme nedeniyle az sayıda işi kesmeyi de planlıyor. Bunlar, dünya çapında danışmanlık ve ortak çözümleri de dahil olmak üzere grupları etkileyecek. Ancak Google, diğer rollerde işe almaya devam etmeyi planlıyor ve 2022’yi daha fazla sayıda çalışanla tamamlayacak.

Diğer teknoloji firmaları, yavaşlayan ekonominin işe alımları etkileyeceğini söyledi. Dün Meta CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanları “yakın tarihte gördüğü en kötü düşüşlerden birinin” şirketi etkileyebileceği konusunda da uyardı.

Dolar Euro arasındaki makas kapandı! Peki şimdi ne olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting