Ana SayfaGenelGoogle Fotoğraflar artık çok daha kullanışlı hale gelecek

Google Fotoğraflar artık çok daha kullanışlı hale gelecek

Amerikalı teknoloji devi Google, Fotoğraflar uygulaması için yeni güncelleme paketini kullanıma sundu.

Google Fotoğraflar artık çok daha kullanışlı hale gelecek. Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Google, başarıları kadar başarısızlıklarıyla da ünlü bir isim. Bugüne kadar yeni sektörlere giriş bileti olarak kullandığı pek çok projede başarısızlık yaşayan ünlü şirket, son olarak Hangouts servisini kapayarak bu listeye yeni bir isim daha eklemişti.

Google Fotoğraflar silinen fotoğraflar ve videolar nasıl kurtarılır?

Bu duruma tekrar düşmemek adına yeni proje aşkını dizginlemeye başlayan Google, şu an için mevcut kullanımda olan sistemlerini güncelleme yoluna gidiyor ki, bizce de bu daha doğru bir tercih olacaktır. Google’ın getirdiği güncelleme paketi ile yeteneklerini arttırdığı son uygulaması ise Google Fotoğraflar oldu.

Google Fotoğraflar 'Kilitli Klasör' özelliği Pixel olmayan cihazlara geliyor

Eğer bu uygulamayı sadece çektiğiniz veya indirdiğiniz fotoğrafları görmek için değil de, daha kapsamlı özelliklerinden faydalanabilmek için kullanıyorsanız, muhtemelen Anılar özelliğini de biliyorsunuzdur. Bilmeyen kullanıcılarımız için hemen tarif etmemiz gerekirse, Fotoğraflar uygulamasına girdikten sonra Keşfet bölümüne tıklarsanız karşınıza Anılar menüsü çıkacaktır.

Google Fotoğraflar artık çok daha kullanışlı hale gelecek

İşte bu bölümde isminden de anlaşılacağı üzere belli periyotlar halinde çekilen fotoğraflarınız otomatik olarak birleştirilip bir tür kolaj yapılmakta. Ancak bugüne kadar söz konusu özelliğin çok sıra dışı bir marifeti yoktu. İşte bu durumu değiştirmek için kolları sıvayan Google ise, oldukça kapsamlı bir güncelleme paketi servis ederek Anılar özelliğini bir hayli geliştirdi.

Android 12, ekran görüntülerinin Google Fotoğraflar'a otomatik olarak yüklenmesini önleyecek

Bugünden itibaren Android kullanıcılarının beğenisine sunulan bu güncelleme paketini indirdiğinizde, Anılar’ın daha güzel fotoğraflar seçtiğini, önemli videolardan önemli anları kesip fotoğraf olarak kolaja eklediğini, bazı videoları otomatik olarak bu kısa videolara dahil ettiğini, fotoğraf geçişlerinde yakınlaştırma-uzaklaştırma gibi efektlerin kullanıldığını göreceksiniz. Üstelik artık bu kolajları sevdiklerinizle çok daha kolay bir şekilde de paylaşabileceksiniz.

Redmi Note 11S kullanıcıları için güncelleme müjdesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting