Ana SayfaGenelGoogle Android kullanıcıları için emoji yelpazesini genişletiyor

Google Android kullanıcıları için emoji yelpazesini genişletiyor

Akıllı telefonların vazgeçilmez özelliklerinden biri olan emojileri kullanmayı seviyorsanız, sizleri sevindirecek bir haberimiz var.

Google Android kullanıcıları için emoji yelpazesini genişletiyor. Akıllıtelefonların gelişmeye başlamasıyla birlikte hayatımıza giren emojileri hangimiz kullanmıyoruz ki? Her ne kadar halen bilgisayar üzerinden yapılan yazışmalarda, birçok insan uğraşmamak adına gülücük olarak “:D” veya “=)” gibi karakterleri kullanıyor olsa da, söz konusu cihazlar akıllı telefonlar olduğunda, gülücüğün bini bir para diyebiliriz.

2021yılında en çok kullanılan emoji belli oldu!

Her geçen gün artan emojiler sayesinde çok daha keyifli ve duygu durumu belirten konuşmalar yapılabiliyorken, aslında emojilerin sadece sohbetlerde kullanıldığını söylemek de hatalı bir varsayım olacaktır. Bakıldığında sosyal medyada yaptığımız paylaşımlardan, hazırladığımız sunumlara kadar hayatımızın hemen her noktasına giren bu ifadeler, sürekli olarak güncellemesi sayesinde güncelliğini de hiç kaybetmiyor.

emojiler

Google Android kullanıcıları için emoji yelpazesini genişletiyor

İşte Google tarafından tanıtılan ve Android kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan yeni emojiler de, akıllı telefon kullanıcıları tarafından fazlasıyla beğenilecektir. Unicode 15.0 güncellemesi sayesinde 21 yeni ifadeye kavuşacak olan Android kullanıcıları, bundan sonra düşüncelerini ifade ederken bu yeni 21 ifadeden istediklerini tercih edebilecekler.

apple emojileri

Güncelleme paketi içerisinde yer alan ifadelere baktığımız zaman, özellikle çifte atan eşek, kaz, denizanası, bezelye, kuş emojileri fazlasıyla talep görecek gibi görünüyor. Öte yandan her güncellemenin vazgeçilmezlerinden biri olan yeni renkli kalp tasarımlarının da bu pakette yerini aldığını belirtelim. Bakalım Android kullanıcıları bu ifadeler içerisinde en çok hangisini tercih edecek?

Pil Sağlığı özelliği bütün Android kullanıcıları için geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting