Google, Elon Musk Hisselerini Aldı!

Google Elon Musk Hisselerini Aldi

Teknoloji devi Google, birçok alanda faaliyet göstermekte olan Elon Musk’ın hisselerini satın aldı.

1 milyar dolarlık finansal destek sağlayan teknoloji devi, uzay araçları ve elektrikli araçlar üzerinde faaliyet göstermekte olan Elon Musk’a ait hisselerin yüzde 10’unu almış oldu.

Google, Elon Musk Hisselerini Aldi!

Tesla elektrikli araç markasının yanında uzay keşifleri için kurduğu SpaceX adında bir firması daha olan Elon Musk, en büyük teknoloji devinden hatırı sayılır miktarda finansal destek almayı başardı. Uzun süredir Google’ın SpaceX’e yatırım yapacağı söyleniyordu. Tüm dünyaya internet ulaştırmak için firmanın çok sayıda uçuk projesi bulunuyor. Dün itibariyle ortaya atılan bu söylentiler gerçeğe dönüştü.

Teknoloji devi Google’ın Fidelity firması ile birlikte Musk’a 1 milyar dolar destek sağladığı açıklandı. İki firma bu destek ile SpaceX’in yüzde 10’luk hissesinede ortak oldu. Elon Musk’un kısa bir süre önce düşük maliyetli uydular yoluyla tüm dünyaya internet ulaştırma hedefinin olduğunu açıklaması sonrasında bu desteğin gelmeside dikkat çekti. Yani SpaceX ve Google artık atmosfer üzerinde en ücra köşelere internet yayınını yardımlaşarak gerçekleştirecek.

SpaceX önümüzdeki 5 yıl içinde tanesi 1 milyon dolar maliyete sahip olacak yüzlerce uydu ile dünyanın her yerine internet götürmeyi planlıyor. Projenin toplam maliyeti ise 10 milyar dolar civarında. Google’ın tam olarak neler planladığı bilinmiyor ancak balon ile internet yayma projesi olan Project Loon konusunda SpaceX’in desteği ile yeni gelişmelerin olacağı belirtiliyor.

Bloodborne İçin Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!