Ana Sayfa Genel Google Pay okul kapılarını açıyor

Google Pay okul kapılarını açıyor

Google’ın elektronik cüzdan uygulaması Google Pay okul kapılarında giriş kartı olarak da kullanılmaya başlandı.

Google’ın ABD’deki eğitim kurumları/üniversiteler ile yaptığı anlaşma uyarınca devreye giren hizmetle artık öğrenciler, telefonlarını kart okuyucuya yakınlaştırıp kampüse girebilecekler.

Google Pay okul kapılarında da çalışacak

Şimdilik sadece 15 önemli eğitim kurumuyla yapılan anlaşmayla devreye giren uygulamanın olumlu sonuçlar alması halinde sistem dünya çapında yaygınlaşabilir.

Bu yeni uygulamanın sadece okul girişleri için değil, şirketler için çalışanlarının giriş çıkışını takip edebilecekleri bir sisteme evrilmesi de mümkün görünüyor.

Şimdilik sadece Android telefonlarda geçerli olan bu yeni uygulamanın ilgi görmesi halinde iOS sürümüne de yaygınlaşması bekleniyor.

Kimlik kontrolünün çalışması için telefonların NFC özellikli olması gerekiyor. Telefonu, aynı alışveriş yaparken kasaya yaklaştırma işlemi gibi kapılardaki kart okuyucularına yaklaştırmak yeterli oluyor.

Google’ın bu çözümünü sistemlerine entegre edecek şirketler/kurumlar, yemekhane girişini, kantin ödemelerini, ya da örneğin sitelerdeki çamaşırhane ödemelerini de sisteme bağlayabilecekler.

Drone ile ev koruma sistemi geliştirdiler

Google bu hamlesiyle, Pay cüzdanları için dünya çapında çok önemli bir pazar yaratmış oluyor. Okula, şirkete, evine girmek için telefonuna Google Pay uygulamasını kuracak ve kullanacak bireylerin, alışveriş ve ödemeler için de Google Pay’i kullanmaya devam ederek Google’a büyük bir gelir kazandıracağı tahmin ediliyor.

Elektronik cüzdan pazarı, 2020 ve sonrasında iyice kızışacak gibi görünüyor. Apple, Smasung, Mastercard ve Visa gibi dev şirketler kendi elektronik cüzdanlarının yoğun kullanımını sağlamak için bu hamleye farklı işbirlikleriyle cevap verebilirler.

google pay okul

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting