Pixel 8 bu kez resmi kaynak tarafından listelendi

123 1

Google’ın yeni telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun Ekim ayına kadar çıkması beklenmiyor. Ancak telefon, WPC (Wireless Power Consortium) tarafından listelendi ve gerekli sertifikasyonu aldı.

MySmartPrice sitesinin haberine göre Pixel 8, kablosuz şarj desteği için gerekli olan resmi onaya kavuştu. WPC’den sertifikasyonu aldı. Telefon GKWS6 model numarasıyla listelendi. Buraya kadar her şey normal, fakat WPC’deki detaylara göre telefon, Pixel 7’de bulunan 12W kablosuz şarj özelliğine sahip. Bu yönde herhangi bir iyileştirme yapılmamış. Daha önce çıkan iddialarda Google’ın kablosuz şarjda değişiklik yapabileceği ileri sürülmüştü. WPC’den gelen bilgiler bu söylentilerin asılsız olduğunu gösteriyor.

pixel 8

Raporlananlara göre Pixel 8’de 6.2 inç’lik (Pixel 7’ye 0.1 inç daha küçük) ve 120 Hz yenileme hızına sahip OLED ekran var. Cihazın arkasında 64 MP ana kamera, 48 MP telefoto kamera ve 12 MP ultra geniş kamera var. Pixel 6 ve Pixel 7’de çift kamera vardı, fakat yeni telefonda üçlü kamera sistemi yer alıyor. Ön tarafta ise 16 MP’lik selfie kamera var. Google Tensor 3 işlemcisinden güç alacak cihazda, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunacak. Pil değeri ise 5000 mAh olacak.

Pixel 8 Pro’da ise 1440 x 3120 (QHD+) çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç’lik OLED ekran olacak. Pixel 8’le aynı işlemciyi kullanan Pro modelinde 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı yer alacak. Pro’nun üçlü kamera sistemi aynı sayılır, ancak cihazın 48 MP telefoto kamerasında periskop lens kullanılıyor. Selfie kamerası ise 16 MP olacak. 5100 mAh değerinde pille gelecek olan Bu modelde kullanıcının vücut ısısını ölçen sensör bulunacak.

Samsung Galaxy S24 Ultra yeni kamerayla geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir