Google Asistan Türkçe dil desteğine kavuşabilir

Google Asistan Türkçe dil 1

Google’ın sesli asistanı Google Asistan Türkçe dil desteğine kavuşabilir. Google Asistan Türkçe dil desteği için şimdilik yarın düzenlenecek olan Google I/O 2018 etkinliğini bekleyeceğiz.

Google, Apple’ın Siri‘sine rakip olabilmek adına geçtiğimiz yıllarda Google Asistan ile karşımıza çıkmıştı. 2017’nin ortalarında Türkiye’de de kullanıma sunulan Google Asistan, maalesef ki Türkçe dil desteğine sahip değildi.

Bugün gelen bilgiler ise Google’ın Türk kullanıcılara büyük bir sürpriz yapacağı yönünde.

Android 9.0 P ne zaman duyurulacak?

Google, 8 Mayıs yani yarın Google I/O 2018 etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlikte Google Asistan‘ın aralarında Türkçe‘nin de yer aldığı farklı dillerde de hizmet vereceği açıklanacak.

İlk etapta Android kullanıcılarına sunulacak olan Google Asistan’ın Türkçe dil seçeneğinin, daha sonra iOS’e de geleceği söyleniyor.

Google Asistan Türkçe dil

Google Asistan’ı kullanabilmek için; Android 5.0 veya daha sonraki bir sürüme, Google Play Hizmetleri 6.13 veya daha sonraki bir sürüme ve 2 GB RAM‘e sahip olmanız gerekiyor.

Google Asistan uygulamasını buradan Android telefonunuza indirebilirsiniz. Haziran ayında yayınlanması beklenen güncelleme ile uygulamayı Türkçe olarak da kullanabileceksiniz.