Ana SayfaGenelGoogle Android için önemli yenilik

Google Android için önemli yenilik

Google, Konuşma Servislerini Google konuşma motoruyla yükseltiyor, bir hareketle, metinden konuşmaya hizmetlerini kullanan Android kullanıcıları için “daha net, daha doğal sesler” sağlayacağını söylüyor.

Google Android için önemli yenilik! 67 dilde 421 sesin tümü, görünüşe göre yeni bir ses modeli ve sentezleyici ile güncellendi, “daha taze konuşmacı verileri kullanılarak oluşturuldu.”

Bu güncelleme, Google APK’nın Konuşma Hizmetleri’nin bir parçası olarak önümüzdeki birkaç hafta içinde Google Play Store aracılığıyla tüm 64 bit Android cihazlarda kullanıma sunulacak.

Google Haritalar kullanışlı bir özellik alıyor

Zaten metin okuma veya Google motoru tarafından sağlanan diğer Konuşma Hizmetlerinden herhangi birini kullanıyorsanız, yapacak bir şey yoktur – en son güncellemeyi otomatik olarak indirdikten sonra her şey perde arkasında gerçekleşir.

Google, 4,1 milyar avro para cezası ödeyecek

Google Android için önemli yenilik

Şirket, 64-bit için yeni bir ses modeli ve sentezleyicinin tanıtılmasının, artan ses kalitesinin arkasındaki neden olduğunu açıkladı. Google’ın metinden sese yetenekleri, Google çeviri ve Google Play Kitaplar dahil olmak üzere çeşitli araçlarda kullanılıyor.

Google hakkında şaşırtan iddia

Firma, bu yıl diğer bağlamlarda erişilebilirlik güncellemeleri başlatma konusunda da aktif oldu. Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Çizimler gibi ofis yazılım ürünlerinde evrensel olarak aynı erişilebilirlik ayarlarına sahip olmak yerine, artık her ürün için tercihleri ayrı ayrı ayarlayabileceksiniz.

Google Workspace temsilcisi, değişikliğin ekran okuyucuları, braille cihazları ve ekran büyüteçleri kullanıcılarının, erişilebilirlik ayarlarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde kişiselleştirilmesini sağlamalarına yardımcı olmasını beklediklerini söylüyor.

Netflix Games tarafına yenilikler gelmeye devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting