Ana SayfaGenelGoogle Android gizlilik ayarlarını bulmayı zorlaştırdı

Google Android gizlilik ayarlarını bulmayı zorlaştırdı

Google Android gizliliğine yaklaşımı, Arizona’nın telefon takibi konusundaki antitröst davasından gelen açıklamaların ardından ateş altında. Insider’ın bildirdiği gibi, davayla ilgili yeni düzenleme yapılmamış belgeler, Google’ın Android gizlilik ayarlarını bulmayı zorlaştırdığını gösteriyor.

Google, gizlilik özelliklerini ortaya çıkaran işletim sistemi yayınlarını test ettiğinde, şirketin bu özelliklerin daha fazla kullanımını bir “sorun” olarak gördüğü ve bunları menü sistemine daha derin bir şekilde yerleştirmeyi amaçladığı bildirildi. Arizona’nın avukatlarına göre teknoloji devi, LG gibi telefon markalarına da konum ayarlarını popüler gömmeleri için “başarılı bir şekilde baskı yaptı”. Google personeli ayrıca, şirketin ev ve iş konumlarınızı belirlemesini engellemenin zor olduğunu kabul etti ve üçüncü taraf uygulamalarına konumunuzu Google’a vermeden vermenin “hiçbir yolu” olmadığından şikayet etti.

Google Android gizlilik ayarlarını bulmayı zorlaştırdı

- Reklam -

Google’dan konuyla ilgili yorum yapılması istendi. Geçmişte, Arizona avukatlarının hizmetlerini “yanlış karakterize ettiğini” ve “sağlam” konum gizlilik kontrolleri sunduğunu söyledi. Google, son zamanlarda gizliliği iyileştiriyor. Android 12, Gizlilik Panosuna ve diğer kontrollere ek olarak “yaklaşık” bir konum seçeneğine sahip olacak. Ancak iddialar tutarsa, firmanın önünde zorlu bir mahkeme savaşı olabilir. Google’ın Android kullanıcılarının tercihlerine rağmen veri toplamaya kararlı olduğunu öne sürüyorlar. Görünüşe göre herhangi bir uygulamaya konum bilgisi vermenin yolu bile önce bilgilerini Google’a vermekten geçiyor. Ancak kullanıcılar bu durumdan pek memnun değil.

OnePlus Nord CE 5G, 64MP kamera ve Snapdragon 750G ile gelecek

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting